Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zorka: Nikdy bych nevěřila tomu, co může s chlapem udělat porod vlastního dítěte

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Po porodu se manžel změnil a to, s čím dřív neměl problém, teď funguje jako rozbuška. Je věčně nespokojený a myslí si, že mám s dítětem pohodu. 

V galerii najdete seznam změn po porodu, které vás neminou. 

Všechno špatně 

Už rok jsem se synem na mateřské dovolené. Miluji ho, ale s manželem se nemůžu snést. Změnil se. Do porodu bych za něj dýchala, ale jen co malý vykouknul na svět, je to s ním k nevydržení. Vyčítá mi každé povyražení s kamarády a ohání se penězi. Sklopila jsem hlavu a přiznala si, že na mateřské nemám tak vysoké příjmy jako v práci. Začala jsem si známé vodit k nám domů, ale i to mu vadí. Nepřeháním to, je to tak jednou do týdne. Tříhodinový rozhovor mi pomáhá udržet rovnováhu. Jenom s dítětem bych se zbláznila. Myslí si, že syna zanedbávám, ale není to pravda. Věnuji mu každou minutku. 

Včera jsem manžela poprosila, aby malého pohlídal, protože jsem si potřebovala s kamarádkou promluvit o samotě. Prožívá hodně těžké období a nechtěla jsem odbíhat za děckem. Když odešla a já jsem se šla podívat, jak to chlapci zvládli, zavalil mě výčitkami. Nejabsurdnější byla ta, že musel přebalit. Asi mu nedochází, kolikrát denně to dělám já. Poslední dobou je toho moc, každý den přijde nějaká scéna. Vařím, uklízím, všechno kolem dítěte zařizuji já, on doma nemusí dělat vůbec nic. Nevím, co je špatně. Jednou je jídlo moc tučné, jindy nemá chuť na rýži. Když se zaseknu, dostanu vynadáno, že jsem líná. V domě se třemi psy několikrát denně vysávám chlupy a mám za to jen urážky, že jsem na hlavu. Když nevezmu koště do ruky, nosí mi pod nos špinavé ponožky. Neví, co chce. 

Není úniku 

O syna se stará každý den půl hodinky, víc nezvládá. Nemám prostor pro odpočinek. Na jednu stranu má pravdu, on chodí do práce a já se mám starat o dítě. Ale já nevisím na telefonu a u počítače. Už mi z toho hrabe. Mluvit se s ním nedá, na to už jsem rezignovala. Nestojím o skuhrání, že je chudáček. Kdybych od něj odešla, žila bych od výplaty k výplatě. Synovi bych navíc sebrala super tátu. Když už spolu tráví čas, umí si ho užít. Není cesty ven. To trápení mě ale ničí. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky