Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gábina: Po rozchodu s partnerem jsem udělala tu největší chybu, nemůžu za to

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock
Změny po porodu

Nikdy nepřekonám konec vztahu s bývalým přítelem. Žárlím na jeho novou holku a upínám se na dceru. Vím, že se rozchází spousta párů, ale já tu křivdu nerozdýchám. 

V galerii najdete tipy, jak se vyrovnat se změnami po porodu. 

Konec 

Jsem na dceru sama. S přítelem jsem se rozešla, když jí bylo jen pár týdnů. Mohla za to velká hádka, kterou rozpoutala moje matka. To ale není podstatné. Byli jsme sice od sebe, ale pořád nás to k sobě táhlo. Bydlela jsem u prarodičů a zkoušeli jsme náš vztah napravit. Vypadalo to, že to dobře dopadne a budeme zase rodina. Chodili jsme na procházky a trávili jsme spolu spoustu volného času. Smáli jsme se a všechno se vracelo do starých kolejí. Bohužel mě někdo pomluvil a přítel se stáhl zpátky. Kdyby to aspoň byla pravda. Pohádali jsme se a a několik týdnů se neviděli. Teď ale přišel s tím, že by si malou rád občas bral k sobě. Souhlasila jsem. Role otce mu jde skvěle. 

Podraz 

Dva týdny zpátky si ale zřejmě našel novou známost. Na profilu má spoustu fotek dcery a své nové přítelkyně. Tváří se jako rodina. Jsou šťastní a všichni je chválí, jak jim to spolu moc sluší. Připadám si hrozně. Neumím si představit, že bych si někoho našla a takhle se prezentovala na sociálních sítích. Na mě je to ještě moc živé. Jak bych vedle sebe mohla někoho mít, když je náš rozchod tak čerstvý? Cítím jenom smutek, bolest, strach a zmatek. Do poslední chvíle jsem doufala, že to společně zvládneme. Jsem závislá na představě, že jsme rodina. Nejsem schopná se od toho odpoutat. Všichni mi říkají, že si časem určitě někoho najdu a s dcerou sama nebudu. To je pro mě ale scifi, takový konec naší lásky jsem vůbec nečekala. Nikdy se s tím nevyrovnám. Nemůžu po pěti letech vztahu jít bezstarostně dál jako on. Roky jsme se snažili o miminko a podstupovali IVF.  A pak to jenom zmuchláme a hodíme do koše? Takhle to být nemělo. Připadám si sama jako nikdy dřív. 

Vím, že musím být silná kvůli malé, ale cítím, že to přestávám zvládat. Bojím se, že selžu. Dcera je to nejcennější v mém životě. Dává mi ohromnou sílu. Miluji je a doufám, že to trápení jednou skončí. Sháním si nové bydlení a věřím, že to bude náš nový začátek. Pomůže mi to odpoutat se od minulosti a nelpět na tom, co bývalý přítel už definitivně pohřbil. 

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU