Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jitka: Chováním tchyně jsem šokovaná, a to jsem ještě neporodila

Tchyně na jedničku
Tchyně na jedničku
Zdroj: Shutterstock
Tchyně na jedničku

Chováním tchyně jsem šokovaná. Nastěhovala se k nám a vyhlíží s námi příchod dítěte na svět. Bohužel nemáme jistotu schválené hypotéky a na vlastní bydlení jsme nenašetřili. Bojím se, jak to celé dopadne.

V galerii najdete tipy, jak být tchyní na jedničku. 

Pomoc a vděk

Až teď v těhotenství jsem poznala, že moje tchyně je opravdu zlá a jde přes mrtvoly. Svatá pravda, že vznikla ze slov „tchoř a svině“.

S manželem jsme před lety řešili svízelnou situaci s bydlením. Pomohla nám právě jeho matka. Ona se svým manželem žije v malém bytě, který dřív vlastnil můj manžel. A nám nechala svůj původní byt, který je o místnost větší a zrekonstruovaný. Tenkrát jsme jí byli hodně vděční. Nečekala jsem, že si za to bude něco nárokovat.

Řešení

Jen se dozvěděla o mém těhotenství, vyvádí. Na vnouče se moc těší a já jsem za to samozřejmě ráda, ale rozhodla se, že se přestěhuje k nám a bude přespávat s dítětem v jedné místnosti. Chce se o něj starat, hlídat ho, opečovávat, číst mu pohádky. Cítím se méněcenná, jsem dobrá jenom na kojení. Samozřejmě se ohání tím, že mi chce v těžkých chvílích pomáhat, ale já o nevyžádanou pomoc nestojím. Kéž by šly byty prohodit zpátky. Byli bychom tam sice jako sardinky, ale radši na malém prostoru a v klidu.

Útěk

Okamžitě jsme zažádali o hypotéku a snažíme se vyřešit bydlení co nejrychleji, ale nemáme jistotu, že nám banka úvěr schválí. Jsem těhotná a to vidí někteří poradci nejistě. Nemůžeme prodat ani byt, ve kterém teď bydlíme. Nemá takovou hodnotu, abychom za něj pořídili nové bydlení. Jsme v začarovaném kruhu a bez hypotéky se nepohneme z místa.
Bojím se, jak to celé dopadne. Vím jedno, všechny varianty budou bez tchyně. Za ten nátlak vnouče neuvidí. Může se stavět na hlavu. Mám na ni alergii a nejradši bych ji zamáčkla jako potravinového mola, co si vyletí z balíčku s moukou.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky