Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi: Kamarádi stárnou společně, přesto každý úplně jinak

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi
Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi
Zdroj: Profimedia
Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi

Na některé herecké dvojice nejde zapomenout. Vaculík s Tofim patří mezi ně! A nerozdělil je ani střední věk, stále spolu tvoří, i když každý k životu přistupuje jinak, podobně jako postavy, které ztvárňovali a ztvárňují. 

Lamač dívčích srdcí

Český seladonek Lukáš Vaculík (57) i exotický krasavec s iráckými kořeny Sagvan Tofi (54) patří mezi ty, kteří ženám a dívkám lámou srdce na potkání, i přesto nebo právě proto, že je každý úplně jiný. Jejich temný hlas, potutelný úsměv a rošťácký pohled dostal do kolen mnoho z vás. Vaculík sice jednou před oltářem stanul, ale manželství skončilo v naprosté tichosti před několika lety. Má syna, kterého ale před veřejností spíše tají. Pověst vlka samotáře potulujícího se životem a lovícího podle chuti je pro něj ale mnohem přirozenější. Ženské blízkosti si užije dost v divadle a na filmovém plátně, kde se často objevuje vedle Mahuleny Bočanové nebo Terezy Kostkové. Tofi má sice dceru, ale o matce malé Satine moc nemluví. Jako by měl heslo "svoboda" stále napsané na čele.

Mnoho lásek

Ženy - nabízí se to, ale nyní se vydáme jiným směrem. Vaculík i Tofi mají dvě velké vášně a těmi jsou divadlo a film. Poctivě střídají obě varianty a mnohokrát se na jevišti setkali. Je to smršť srandy a vzpomínek na legendární snímek Kamarád do deště. Tofi je jako exploze nezastíraných emocí a nezkrotného temperamentu, Vaculík se snad nikdy nezbaví image přemýšlivého snílka.

Zapadající dílky

Vaculík s Tofim se skvěle doplňují. Vaculík má nálepku slušného chlapce a charizmatického muže, který svým šestým smyslem dokáže zachránit každou situaci, což potvrdil i ve svém posledním počinu Temný kraj. Vystudoval pražskou konzervatoř a proplul mnoha pražskými divadly, nakonec zakotvil v Hátě. Oproti němu je z poloviny irácký kolega Tofi neřízená střela, která uhlazeného intelektuála vyvádí z míry a dohání k šílenství. Měl problémy ve škole, prošel si šikanou a pro ostré slovo nešel daleko. Ve škole platil za hlupáka a buřiče. Herectví tak bylo vysvobozující kariérou, jak zkrotit Tofiho elán. Skvěle k sobě pasují a na jevišti předvádí show, na kterou se nezapomíná. Jako jedni z mála by se dali přirovnat k legendám zábavního průmyslu - Lábus s Kaiserem.

Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík

Soudní spory

Vaculík: Drby ho nechávají chladným, ale když se bulvár opřel do jeho sexuální orientace, nenechal si to líbit. Omluvu z plátku nedostal, ale finanční vyrovnání alespoň částečně zacelilo šrám po pomluvě.

Tofi: Scénárista Dětí ráje použil písničky Michala Davida bez jeho svolení a dostal se do pořádného maléru. Stačilo, aby oba aktéry sporu přesvědčili diváci neklesající návštěvností a umělci zakopali válečnou sekeru.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky