Simona Stašová se nejvíce snažila ochránit svoji maminku Jiřinu Bohdalovou. Koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, je totiž nebezpečný zejména pro lidi ve vysokém věku, pro které to může mít fatální následky. Na sebe však už herečka nemyslela a pak to přišlo.

„Nebudu říkat, že je to lehká chřipečka. Taky už je mi pětašedesát, tak to na mně bylo znát. Nekašlala jsem, ale všechno mě bolelo, hlavně záda, nevěděla jsem, jak si mám lehnout. Jsem typ, který hodně spí, a skutečně jsem šestnáct hodin denně prospala,“ popsala průběh onemocnění pro web super.cz Stašová.

Není to jako chřipka

„Spala jsem přes den a pak i v noci. Taky se mi pořád motala hlava, tak jsem byla vlastně pořád v posteli,“ svěřila se. Onemocnění totiž provází téměř nezvladatelná únava, takže dotyčný musí neustále spát. Přesně jak říká herečka. Není to však zdaleka jediný příznak.

„Přišlo to z hodiny na hodinu a zase po devíti dnech mi zase z hodiny na hodinu bylo najednou dobře. Probudila jsem se a zjistila, že nemám horečky a dostávám do sebe sílu. Pak ještě pět šest dní pracovala únava, ale přežít se to dá, když člověk není jinak nemocný. Je to divný, jiný než chřipka,“ tvrdí Stašová.

Snažila se ochránit zejména svoji maminku

Jedním z dalších indikátorů nemoci je ztráta chuti a čichu. Simony se týkala naštěstí jen chuť. „Možná, že jsem trošku zhubla, protože jsem neměla chuť k jídlu, ale už se mi zase vrací, tak to doháním,“ raduje se Stašová.

Pomáhala jí celá rodina, která jí dodávala jídlo. Herečka by totiž neměla chodit nakupovat, ale naštěstí má dobré vztahy se svými nejbližšími, kteří se o ni vždycky postarají. Patří mezi ně její dva synové a taky maminka Jiřina Bohdalová.

Jiřina Bohdalová je zdravá jako rybička

„Byla jsem v izolaci, synové mi přinášeli jídlo a nechávali mi ho za dveřmi. A pak mi vařila i máma, která mi vozila jídlo. Tak jako já jsem na jaře chodila k ní, když ti staří lidé neměli chodit ven, tak jsme si navzájem pomohly,“ řekla s úsměvem na tváři.

Ještě před tím než zjistila, že má pozitivní test na koronavirus, navštěvovala svoji maminku často. Ta patří do rizikové skupiny a bylo lepší, když trávila čas v teple domova a nikam nevycházela. Společnost jí dělala právě Simona, která považuje pandemii za jakýsi převtělený hněv přírody.

„S úžasem sleduji fantastickou práci lékařů, prodavaček a vůbec všech, kteří se starají o to, abychom nezemřeli, a to nejen hlady. Dojímá mě solidarita a soucit šířící se mezi lidmi, což je jedno z pozitiv, které nám tato katastrofa do života přinesla. Vnímám ji jako signál přírody o tom, kdo je tady pánem,“ uvedla Stašová pro portál iDnes.cz.