Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak bydlí Barbra Streisand: Luxusní dům je plný jedinečných artefaktů

Barbra Streisand
Barbra Streisand
Zdroj: Profimedia
Barbra Streisand

Barbra Streisand (78) je jednou z nejúspěšnějších umělkyň moderní historie a na výsluní se drží už přes padesát let. Její dům v Malibu je plný starožitností, vzácných sbírek a jedinečných artefaktů. 

Na vrchol 

Barbra Streisand zažívala krušné chvilky. Po stření škole se dobrovolně vzdala studia na univerzitě a vysnila si zářnou kariéru herečky. To se jí sice splnilo, ale v prvním bytě na Manhattanu živořila a sláva byla v nedohlednu. Je milovnicí umění a vášnivou sběratelkou starožitností. V mládí si nemohla nic takového dovolit a na stěnu věšela jen prázdné rámy. Za svůj život získala dvě oscarové sošky, je držitelkou ceny Emmy, Tony, Zlatých glóbů a Grammy. To ji vyneslo na vrchol a umožnilo jí pořídit si luxusní byt v New Yorku a v Beverly Hills a komplex pěti domů v Malibu. Právě tam popustila uzdu své fantazii. 

Svérázný styl 

Herečka, zpěvačka, hudební skladatelka, producentka, režisérka, politická aktivistka a filantropka věří, že každá věc má svůj příběh a ona ho chce sdílet. Když ji něco omrzí nebo pro to nemá využití, ráda se některých kousků vzdá, aby dělaly radost jinde. Na věcech nelpí a její domov se neustále mění. 

Luxusní komplex v sobě ukrývá vše, na co jen člověk může pomyslet. Stojí v prominentní části města a nabízí jedinečný výhled na oceán. Streisand se sice snažila držet se jednoho stylu, dům i tak na první pohled působí kvůli velkému množství sošek, obrazů a výrazných tapet nesourodě. Všechno tam má ale svůj smysl. Největším překvapením je kuchyně, která je laděná do kombinace černé a červené. Obývacímu pokoji dominuje ocelový krb z kousků z Richfield Tower v Los Angeles, výrazný koberec vytvořený podle originálu Bigelow z roku 1930 a mohutná sedací souprava ze semiše. Jednou zaujmou křesílka, která nápadně připomínají otevřené lastury, podruhé černé tapety s květinovým motivem a starožitné lampy s třásněmi. Celý dům je hodně členitý - nábytek, stropy i průchody mezi místnostmi. Všude je spousta zrcadel, originálních světel a obrazů s motivem nahoty. Láska k lososové barvě nelze přehlédnout. Nejstřízlivěji zařízeným místem celého domu je šatna, kde se v úzkých poličkách tísní oblíbené barety a klobouky, rozevláté šaty a kaftany, pro které má herečka slabost. Jako by sídlo v Malibu připomínalo honosný dům z filmu Jeho lotr, to je lotr! Jen v mnohem luxusnějším provedení. 

Obří dům nezasluhuje obdiv jen uvnitř. Z teras je krásný výhled na nekonečný oceán i do rozhlehlých zahrad. Sladkou tečkou je ohromný bazén, kde by se dalo lelkovat celý den. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky