Bývaly doby, kdy se princezna Diana hodně přátelila se zpěvákem Eltonem Johnem. Často se spolu vídali, vyráželi společně na nejrůznější večírky a dalo by se říct, že byli vlastně nejlepšími přáteli. K tomu všemu zpěvák velmi dobře vycházel i se zbytkem britské královské rodiny. Málokoho by proto napadlo, že právě monarchie byla dost možná důvodem, proč se skvělé přátelství dvojice rozpadlo.

Spolupráce skončila

Kromě toho, že byli skvělí přátelé, ještě společně s módním návrhářem Giannim Versace Elton John a princezna Diana pracovali na knize, jejíž výtěžek měl směřovat na konto podporující výzkum a léčbu nemoci AIDS. Kniha obsahovala několik fotografií královské rodiny. Objevovala se na nich i sama princezna Diana se svými dvěma syny. Mimo nich se v publikaci ale vyskytovalo i několik snímků jen velmi spoře oděných mužů.

V tom ale Diana zpočátku neviděla problém a s Johnem se domluvila na tom, že ke knize napíše předmluvu. Z toho ale na poslední chvíli vycouvala, uvádí web Biography s odkazem na autobiografii Eltona Johna.

Diana se bála královny

Zpěvák Elton John byl z náhlé reakce Diany naštvaný. „Řekla mi, že vůbec netušila, jaké fotky v knize budou, ale to nebyla pravda. Gianni jí celou tu knihu ukázal a ona sama mu řekla, že se jí moc líbí,” uvedl zpěvák ve své autobiografii. „Napsal jsem jí a řekl jsem jí, jestli si vůbec uvědomuje, kolik peněz nadaci stále. A také jsem jí připomněl, že knihu dopředu viděla,” dodal ještě John. Na jeho zprávu mu princezna odpověděla velmi formálně. Skoro se až zdálo, jako by zprávu ani ona sama nepsala.

Byla však jedna věc, kterou Diana zřejmě Johnovi přiznat nechtěla. Podle novinářky Tiny Brown měla Lady Di strach z královny Alžběty II., která by mohla její spolupráci na knize, jež obsahuje fotky královské rodiny proložené snímky nahých mužů, drsně odsoudit. U obav z královniny reakce se tedy princezna rozhodla na knize nepracovat.

Když byl pak v létě roku 1997 Gianni Versace zavražděn, Lady Di Eltonovi Johnovi zavolala. Omluvila se mu a chtěla, aby byli opět přáteli. Nakonec dvojice seděla vedle sebe na pohřbu uznávaného módního návrháře. Obnovené přátelství ale bohužel nemělo dlouhého trvání. Jen měsíc na to totiž princezna Diana zemřela během strašlivé autonehody.

Související články