Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Diana před svatbou plakala: Princ Charles jí svými slovy zlomil srdce

Svatba prince Charlese a Lady Diany
Svatba prince Charlese a Lady Diany
Zdroj: profimedia.cz
Svatba prince Charlese a Lady Diany

Od svatby princezny Diany a prince Charlese letos v červenci uplynulo přesně 40 let. Dni, který změnil život nejen britské královské rodině, předcházelo několik těžkostí, jež se podepsaly hlavně na Dianě. Den před obřadem si od svého tehdy ještě budoucího manžela dokonce vyslechla smutnou zprávu. 

Sňatek princezny Diany a prince Charlese byl jednou z nejsledovanějších událostí všech dob. Svatby se zúčastnilo několik tisíc významných hostů a v přímém přenosu sledovaly ceremoniál po celém světě miliony lidí. Všichni věřili, že sledují stvrzení obrovské lásky, která bude trvat snad věčně. Vše bylo ale docela jinak. 

Diana byla nadšená

Diana Spencer byla stydlivá dívka, avšak i když věděla, že po sňatku s princem Charlesem bude muset vystoupit ze své komfortní zóny, kvůli lásce se svého soukromí vzdala. Když ji pak Charles požádal o ruku, byla nesmírně šťastná. A podle webu Daily Mail zásnuby se svými tehdejšími spolubydlícími řádně oslavila. „Byly jsme nesmírně nadšené. Bylo to skoro jako z jiného světa,“ vzpomínala po letech Dianina bývalá spolubydlící Virginia Clarke. 

Velké nadšení ale opadlo den před svatbou. Charles podle všeho se sňatkem do poslední chvíle váhal a nebyl si zcela jistý, zda si Dianu vůbec chce vzít. Dokonce přemýšlel nad tím, že celý sňatek zruší! Ve finále pak Dianě vyrazil dech tím, když jí řekl, že ji nemiluje. Lady D byla zničená. 

Nejen Charlesova slova, ale i nácvik svatby Dianu ničily

Vzhledem k tomu, nakolik významnou a velkou událostí svatba prince Charlese a Diany byla, bylo nutné ceremoniál nacvičovat. Poslední zkouška proběhla 27. července 1981. V nahrávkách, které spatřily světlo světa až po dvaceti letech, si Diana vybavovala neuvěřitelný tlak, který panoval celý den. „Když se naplno rozsvítila světla kamery, teprve tehdy se mi ukázalo, jak vlastně bude svatba probíhat. Mohla jsem si oči vyplakat. Absolutně jsem zkolabovala,“ vzpomínala podle webu Daily Mail Diana na svůj velký den. 

A o nic lépe se Diana necítila ani během samotného obřadu. Když kráčela k oltáři, mísilo se v ní hned několik emocí. „Byla jsem velmi, velmi klidná, skoro až smrtelně klidná. Připadala jsem si jako jehně, které jde na porážku, a nemohla jsem s tím vůbec nic dělat,“ pronesla před lety Diana.

Pár několik let po svatbě působil šťastně. Kolem roku 1986 ale začal princ Charles navštěvovat svou starou lásku Camillu. Diana o všem věděla, ale na veřejnosti se s manželem tvářili jako zamilovaný pár. V soukromí si přitom oba žili svými vlastními životy. Nakonec se 28. srpna 1996 rozvedli. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU