Terezu Hlůškovou zadrželi v roce 2018 na letišti v Láhauru. Dívka u sebe tehdy měla v kufru téměř devět kilo heroinu, který byl schovaný ve dvojitém dně kufru.

Pašeračka od začátku tvrdí, že je nevinná, během výslechů ale několikrát změnila svou výpověď, a proto ji soud poslal na osm měsíců a osm let do vězení.

Češka se ihned odvolala, na odvolací soud ale čeká již od loňského března, a zatím byl její termín již potřetí odložen. Hlůšková nedávno změnila právníka, od kterého čekala veliké výsledky, jenže...

Případ Terezy Hlůškové je velmi komplikovaný

Terezu Hlůškovou ještě donedávna zastupoval Asghar Dogar, ten ale od pašeračky dostal ze dne na den vyhazov, vyměnila ho za špičku ve svém oboru. Saif ul Malúk od začátku tvrdí, že dostane Češku domů.

"Po pečlivém prostudování případu Terezy Hlůškové a přípravě jejího odvolání věřím, že ji vrchní soud v Láhauru propustí na svobodu," tvrdil advokát po převzetí případu sebevědomě.

Velmi nadějně vypadalo pro Hlůškovou nedávné prohlášení pákistánského premiéra, který měl propustit velké množství zadržených žen a mezi nimi měla být i Tereza. Jenže o plánované amnestii české ministerstvo zahraničí zatím nemá přesné informace. "Oficiální znění amnestie není zatím k dispozici a zprávy o ní se objevily pouze v pákistánských médiích. Rozhodnutí soudu nemůžeme předjímat," okomentovala případ Mariana Wernerová z odboru komunikace Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Kauza Hlůškové se táhne již mnoho měsíců, její první právní zástupce ale tvrdí, že mohla být už dávno doma, problém jsou ale peníze!

Hlůšková si drahého právníka nemohla dovolit

Čaudhrí Džavád Zafar byl prvním právníkem Terezy Hlůškové, Češka se s ním ale po pár měsících rozloučila, nemohla si ho totiž dovolit! Bývalý advokát vězeňkyně tvrdí, že udělala velikou chybu.

"Nejenže jsem v naší zemi nejlepší právník, ale také nejdražší. Se mnou by Tereza měla větší šance na svobodu, byla by venku už dávno," říká Zafar sebevědomě. I když už nemá případ Hlůškové ve svých rukách, situaci vidí poměrně optimisticky.

"V okamžiku, kdy její případ projedná vrchní soud, bude osvobozena. Může to být už příští měsíc," odhadl právník vývoj situace pro deník Extra. Aktuálně tedy pašeračce nezbývá, než vyčkávat, jak její případ nakonec vrchní soud vyhodnotí, a zda se náhodou nedostane na seznam šťastných žen spadajících pod amnestii. Zda bude na Vánoce s rodinou, je tedy zatím jen ve hvězdách...