Závažnou nemoc před nikým netajila. Naopak. Šla prakticky hned s pravdou ven a průběh nepříjemné choroby zveřejňovala. S rakovinou prsu se potýká hodně žen a hodně jich ocení, že herečka o takových věcech vůbec mluví.

„V rámci hormonální léčby, kterou stále ještě podstupuji, mám nedostatek nějakého hormonu v hlavě, který způsobuje, že nejsem schopná dát dohromady souvislou větu, z čehož jsem úplně nešťastná,“ posteskla si Kuklová v Show Jana Krause.

Kuklová se musí léčit

„Ono už předtím to nebylo nic moc, ale teď je to ještě horší. Musím se pekelně soustředit,“ naznačila Kuklová, že vyjadřovací schopnosti nebyly nikdy úplně její silnou stránkou. To jí ale může být jedno. Důležité je, že je zdravá.

V době boje s nemocí jí byl největší oporou její snoubenec Josef, od kterého herečka sice utekla, protože ho nechtěla zatěžovat, ale on se nenechal. „Byli jsme spolu rok a půl a můj přítel byl mladší. To mě sebralo hodně. Už jsem měla mindráky, že je o téměř dvanáct let mladší než já. A dost jsem mu s tím dělala potíže,“ řekla v rozhovoru pro Expres.cz.

Vedlejší účinky jsou neúprosné

„Říkala jsem si, proč chce být se mnou. Proč se stárnoucí ženou. Řekl mi, že bude mít ještě holčičku, a asi mu nedošlo, kolik mi je. Že se do dítěte nemůžu pustit. Nebo bych to neriskovala,“ rozpovídala se Kuklová.

„To mi v hlavě hodně utkvělo, takže jsem ho jednou za čas od sebe měla potřebu odhánět, aby se mnou neztrácel čas a našel si mladou, krásnou, pohodovou a plodnou ženu. Co se mnou, že ano. I když byl úžasný,“ dodala. Ještě před rozchodem se s ním stihla zasnoubit.

S Josefem je zasnoubená

Josef ji od začátku považoval za svoji osudovou ženu, a tak se nenechal odbýt. „Bylo důležité nechat Míšu být sama se sebou. To bylo na tom všem nejtěžší. Zvyknout si na to a pochopit to. Ze začátku jsem měl pocit, že jsem něco provedl, ale ve skutečnosti to bylo tak, že prostě Míša potřebovala být sama,“ vysvětlil Josef deníku Aha.

„Nechtěla jsem ho zatahovat do svých problémů a myslela jsem si, že ho tím ochráním, ale on se nevzdal a bojoval o mě,“ rozplývala se Kuklová. Příznivcům pak prozradila i to, jak ji Pepa požádal o ruku.

„Poklekl. Otevřel krabičku s prstýnkem a začal se vyznávat ze svých citů. Opěvoval mě. Nádherně. Mlčela jsem. A tak pokračoval. V duchu však přemýšlel, proč se jen usmívám a mlčím, že už ho dost bolí kolena. Nevzdával se, i když se mu v obličeji mísily pocity nervozity, bolesti a nepochopení. Stále jsem mlčela. Zmlknul taky. Nastalo ticho, kdy jsme na sebe oba nechápavě koukali. Hlesla jsem: A nechceš se mě na něco zeptat? A jó!“ popsala žádost o ruku pro Český rozhlas herečka.