Přinášíme vám letní rekapitulaci těch nejlepších proměn na Kafe.cz

Jana je velmi šikovná mladá maminka. Mimo péči o 15-ti měsíčního synka se věnuje i svému velkému koníčku, kterým je floristika. Zatím vytváří svatební kytice a aranžmé zejména pro kamarády a známé, ale do budoucna by své aktivity ráda rozšířila.

Co si od proměny čtenářka slibuje?

"Vlasy nosím stažené gumičkou do culíku, takže stejně nejsou vidět a já vypadám pořád stejně, což mě už nebaví. Toužím po něčem praktickém a zároveň šmrncovním," vysvětluje nám. "Dřív jsme doma měli robotický vysavač, ale stále se do něho namotávaly moje vlasy, takže teď je ve skříni. Manžela také dost rozčiluje, že moje vlasy jsou všude po bytě, ucpávají odpady... No, asi to zná nejedna ženská," vypočítává se smíchem Jana důvody, proč jí bude lépe bez nich.

  • "Vůbec se nebojím radikálního střihu, naopak budu jenom ráda!" říká Jana a kadeřnický expert Michal už se těší, protože tahle proměna bude skutečně výrazná.

Co se týká péče o pleť, Jana malinko hřeší na to, že ji má opravdu bezchybnou. A s malým dítetem v patách to jde také hůř.

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů?

  • Sotva Jana stačila dosednout, už tu byl kadeřník Michal s nůžkami a zbavil ji léta pěstěných vlasů.

Na obrázku zleva: 1. Jana po příchodu s rozpuštěnými vlasy * 2. Kadeře jsou sepnuty do těsného ohonu - díky vysoké kvalitě se vlasy podaří pravěpodobně prodat * 3. Několik střihů a ohon je pryč * 4. Jana s provizorním účesem před finálním střihem.

Do této řady proměn jsme kromě Jany vybrali ještě tyto čtenářky. Podívejte se také, jak dopadla změna vizáže u energické Markéty.

Kadeřnický expert: Michal Červený

Volba účesu a postup: Jana si přála velmi razantní změnu délky vlasů, které jí velmi rychle rostou. Michal jí ustřihnul ohon v délce 40 cm, pak vlasy prostříhal efilačními nůžkami do trendy mikáda. Barvení nebylo vůbec potřeba. Jana nemá zatím šediny a přirozený odstín jejích vlasů je krásný, takže by to byla škoda.

Doporučení klientce: Účes se dá velmi rychle upravit a perfektně drží tvar, takže s jeho úpravou Jana rozhodně nebude mít starosti.

Expert na make-up: Daniela Laššuová

Volba líčení a postup: Janě vizážistka vytvarovala a nabarvila obočí. Poté pleť sjednotila korektorem a použila velmi jemný neutrální make-up. Tvářenka byla pouze jemně narůžovělá. Na líčení očí použila světle šedý stín, ve vnitřním koutku pak na "rozsvícení pohledu očí" malinko bílého stínu s perletí. Ve vnějším koutku tmavší šedý stín. Na horní víčko vizážistka udělala černou linku a výrazně nalíčila řasy.

Doporučení klientce: Jana je výrazný typ s krásnou pletí a nápadnýma očima, takže make-up používá minimálně. I tak bych jí ale doporučila, aby si s líčením dala občas práci, její přirozenou krásu jen podtrhne.

Expert na stylling: Lucie styl

Volba oblečení: Jana si libuje spíše v tlumených tónech a právě proto jsem se rozhodla vybrat jí outfit, po kterém by sama asi nesáhla. Na focení si tedy oblékla mohérový svetr v malinovém odstínu, džínovou vestu a tyrkysový šátek. Jako doplněk byly použity růžové nápadné náušnice a vlastní brýle. Vše spolu tvoří harmonický celek.

Doporučení klientce: Barvy téhle ženě vyloženě sedí. Vypadá díky nim nejen mladší, ale také veselejší, což jistě ocení i její synek.

5 otázek pro Janu

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Hlavním důvodem bylo vědomí, že potřebuju zásadní střih. Sama jsem se k tomu ale nedokázala dokopat a vybrat správný salon. Mám ráda, pokud sám kadeřník navrhne, jak bude střih vypadat. Věřila jsem, že jdu opravdu k profesionálům, kde si s mými vlasy poradí. A to se také stalo :-)

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Na proměnu jsem se těšila – celé odpoledne v salonu pro mne znamenalo oddech od role matky na mateřské. Jednou za čas velmi osvěžující pocit. No a taky jsem byla zvědavá – jak vše bude probíhat a především jak to dopadne.

3. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Především mi zlepšila náladu. Protože všichni lidi, kteří se na proměně podíleli, byli velice milí. Atmosféra byla prostě super. No a taky mě to občas motivuje se namalovat – i když na pískoviště mi to přijde stále zbytečné :-)

4. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Spokojená jsem velmi. Jen mi je líto, že se sama neumím tak hezky nalíčit. A z mytí hlavy už není rituál na půl dne, ale rychlovka – z toho mám taky velkou radost.

5. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Proměna se všem líbila – kamarádky oceňovaly, manžel taky – hlavně měl radost, že už se v koupelně nebudou válet tak dlouhé vlasy.

Za spolupráci srdečně děkujeme kadeřnickému Studiu Michelangelo pod vedením pana Michala Červeného.

Příští pátek se můžete těšit na další proměnu.