Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kompletní změna vizáže: Markéta (33) - "Od kadeřníka čekám nápad, ne otázky"

Kompletní změna vizáže: Markéta (33)
Kompletní změna vizáže: Markéta (33)
Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock)
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Energická Markéta se do proměny toužila přihlásit už dlouho, teprve teď ale našla odvahu a je tomu prý ráda. Jejím hlavním problémem jsou vlasy, se kterými si neví rady, a proto se odevzdala do rukou profesionálního týmu. Podívejte se, zda se jejich práce povedla.

"Od kadeřníků nechci slyšet větu, jak budeme stříhat. To by přeci měli vědět oni. Důležitá je pro mě dobrá rada, ne otázky," popisuje nám Markéta své dosavadní zkušenosti s návštěvami kadeřnictví. Dřív nosila účes mnohem kratší a to jí vyhovovalo. Radikálnějšímu střihu se tedy prý určitě nebude bránit. 

  • Tahle mladá maminka má hodně husté a nepoddajné vlasy, se kterými toho sama moc nezmůže, a právě proto potřebuje, aby jí kadeřnický expert navrhl účes doslova "na hlavu". A na to se Michal ze Studia Michelangelo už těší.

Péči o pleť Markéta zas tak moc neřeší. Ve srovnání s okolím pozoruje, že je trochu pozadu, a také si uvědomuje, že po třicítce už to pomoc zvenčí opravdu chce. Krémy doma nakoupené má, jen ta pravidelnost v jejich používání chybí. "Budu to muset zlepšit," připouští se smíchem. 

Co se líčení týká, preferuje Markéta přirozenost. Do práce používala make-up na zamaskování nedokonalostí a na oči řasenku.

Do této řady proměn jsme kromě Markéty vybrali ještě tyto čtenářky.

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů?

Kadeřnický expert: Michal Červený

Volba účesu a postup: Michal použil tmavší hnědou barvu a po uplynutí doby působení Markétě ještě melírovacím hřebenem vytvořil proužky, čímž se lehce zesvětlily tenké pramínky vlasů a barva pak působila jako jemně vyšisovaná od moře.

Doporučení klientce: Střih vlasů byl poměrně radikální s důrazem na velmi snadnou úpravu, kdy si klientka vystačí pouze s fénem a rukou účes dotvoří.

Expert na make-up: Daniela Laššuová

Volba líčení a postup: Markéta má velmi pěknou tvář a kvalitní pleť, proto práce s ní byla vcelku snadná a příjemná.Sjednotila jsem drobné nedostatky pleti a mírné barevné nerovnosti krycím make-upem a podklad jsem zafixovala pudrem. Tvářenka pak zdůraznila Markétiny výrazné lícní kosti. Na oči byly použity pudrové stíny, které jsem volila v přírodních zemitých odstínech. Závěrečnou tečku představují rty, na které jsem volila konturovací tužku a lesk narůžovělé barvy.

Doporučení klientce: Markéta by neměla podceňovat péči o pleť. Určitě je namístě používat celoročně denní krém s UV faktorem a na oční okolí pak výživné sérum, které zabrání přesušování a vzniku prvních vrásek.

Expert na stylling: Lucie styl

Volba oblečení: Markétě jsem zvolila kostkatou košili v trendy podzimních barvách a k tomu bílé kalhoty a kozačky. Celý model pěkně doplnila vestička v přírodním odstínu. Jako doplňky byly použily nápadné plechové náušnice a prsten se žlutým kamenem. 

Doporučení klientce: Markéta by se neměla bát barev a občas lehce zaexperimentovat. I jako maminka od malého dítěte může být s minimem sil každý den upravená. Stačí si pořídit několik dobře navzájem kombinovatelných kousků. Na podzim a v zimě je to určitě kvalitní bunda, zajímavá vesta, pěkné a pohodlné boty, teplý svetr či kardigan a několik doplňků, jako jsou šály, čepice a rukavice. Zapomínat by neměla ani na šperky. 

5 otázek pro Markétu

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Vždy mě lákalo se přihlásit do něčeho takového, kde mě profesionální kadeřníci ostříhají dle svého, poradí a poté mě kosmetička nalíčí - zkrátka se ze mě stane pěkná ženská. Nikdy jsem však nenašla odvahu, až nyní na mateřské se mi po dlouhé době naskytla příležitost se sebou něco udělat a změnit tak přístup k sobě samé, co se týče úpravy vlasů a líčení, abych nebyla jen hezká maminka, ale i atraktivní manželka

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Na proměnu jsem se od začátku těšila. Byla jsem odhodlaná vše si maximálně užít a nechat se hýčkat. Nebyla jsem proti podstoupit i nějakou radikálnější změnu. Po zhlédnutí několika předešlých proměn mě ani nenapadlo se nějak obávat toho, že by právě má proměna nějak nedopadla :)

3. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Obohatila i inspirovala mě ve všem, co jsem od ní očekávala a proč jsem se do proměny přihlásila.

4. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Proměna dopadla na výbornou. Účes, barva i líčení byly tak přirozené, že jsem se vůbec necítila nějak divně, nebo dokonce uměle. Měla jsem strach z úpravy účesu mých tvrdých hustých vlasů po umytí, ale dodnes vlasy krásně drží a jemné proužky účes nádherně doplňují. Na spokojenosti mi přidalo i okolí a z jejich reakce jsem vycítila, že se proměna povedla.

5. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Hlavní bylo, že jsem se sama cítila velmi dobře. První pozitivní reakce přišly již od tvůrců i štábu proměn. O tom, že se proměna povedla a vypadám jinak, jsem se také přesvědčila od pozitivní reakce svých kamarádů a hlavně partnera, který se nemohl vynadívat :)

 

Za spolupráci srdečně děkujeme kadeřnickému Studiu Michelangelo pod vedením pana Michala Červeného.  

Příští pátek se můžete těšit na další proměnu.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky