Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proměny: Monika (28): "Mé vlasy nejsou feministické"

Proměny: Monika (28)
Proměny: Monika (28)
Zdroj: Luděk Nechvátal, (ikony - Thinstock)
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Mladá maminka se do naší proměny přihlásila proto, že si připadá trochu nevýrazná a ráda by se naučila lépe zacházet s líčidly. A protože Monča je dáma, která chce mít vše pěkně pod kontrolou, zašla si týden před proměnou pro jistotu ještě na melír.

Asi je to podobné, jako když si najmete pomocnici do domácnosti a před tím, než přijde, vygruntujete celý byt sami. Myslíme, že se Monča nechtěla před objektivem fotoaparátu ukázat s odrosty, a vlastně tomu i rozumíme (pozn. redakce: "Já to mám takhle s make-upem," říká šéfka Kafe Katka).    

Mohlo by vás také zajímat: Jak si Jitka nechala ostříhat léta pěstěné vlasy

Monika je už několik let na mateřské s dcerkou Viktorkou, ale její čas doma se téměř naplnil a ona se chystá hledat si nové zaměstnání. "Líbila by se mi práce třeba někde v čajovně. Mám ráda pohodovou atmosféru a klid. Zajímá mě Ezoterika, BIO stravování a alternativní medicína. Spěch, který máte v Praze, mi nevyhovuje a hned se tady cítím bez energie," říká tahle sympatická rodačka z Loun.

"Samozřejmě jsem ve shánění práce limitována časově, musím vodit a vyzvedávat dcerku ze školky. Věřím ale, že se mi zajímavé zaměstnání sehnat povede a těším se na to," dodává s úsměvem.

  • Dlouhé vlasy si čtenářka přeje zachovat a blondýnkou by prý také ráda zůstala.

Jak se s proměnou vypořádá tým našich expertů? 

Kadeřnický expert: Michal Hájek

Volba účesu a postup: Klientka přišla na proměnu s týden čerstvými melíry a střihem, který na první pohled působil celkem hezky. Proto jsem se rozhodl teplejším přelivem odstranil mírné zelenkavé odlesky odbarvených proužků tak, aby barva působila přirozeněji. Dále jsem pak konečky a délky vlasů protenčil kvůli odlehčení, výraznějšímu efektu a samozřejmě i snadnější úpravě.

Použité přípravky: Profesionální vlasová kosmetika Aloxxi

Expert na make-up: Jarmila Zedníková

Volba líčení a postup:

Pleť: Monika má velmi suchou pleť, proto jsem ji nejprve vyčistila speciálními přípravky určenými právě k tomuto typu pleti. Aby pokožka vypadla co nejpřirozeněji, je velmi důležité ji dokonale sjednotit, ale zároveň to s make-upem nepřežeňte. Nejprve jsem Monice nanesla speciální bázi pod make-up. Make-up tak vypadá přirozeněji a déle vydrží. Poté jsem aplikovala samotný make-up a korektor. Samozřejmě jsem nezapomněla ani na transparentní fixační pudr, který pleť přirozeně zmatní, zafixuje make-up a ochrání ho během celého dne. Tvářenku jsem zvolila výraznější, Monika si to může dovolit.

Oči a obočí: Použila jsem krémové oční stíny. Nejprve jsem zvolila světlý podkladový stín a nanesla ho na celé víčko, do vnitřního koutku a pod obočí. Nakonec ještě celé víčko vystínovala stínem v lososové barvě. Na Moničino obočí jsem použila tužku a jemně je zvýraznila. Aby Moničiny řasy byly husté a nápadné, nanesla jsem na ně řasenku, která má speciální umělohmotný kartáček a dostanete se s ním opravdu všude.

Rty: Rty mírně přetřete dlouhotrvajícím make-upem. Potom je zvýrazněte konturovací tužkou a naneste barevnou rtěnku. Zafixujte transparentním fixačním pudrem a rty jemně otlačte do papírového ubrousku. Potom znovu aplikujte konturovací tužku a barevnou rtěnku. Barva bude držet a rty nebudou vysušené.

Tip vizážisty: Pokud máte suší pleť jako Monika, určitě každý den používejte Gommage cleanser, který pleť zbaví odumřelých buněk a vaše pleť bude zářit. 

Použité produkty

  • Pleťová voda pro suchou pleť, 119 Kč
  • 24h control make-up, 299 Kč
  • Transparentní fixační pudr Invisible Fixing Powder, 229 Kč
  • Pěnové oční stíny s měsíčním třpytem, č. 1 a 12, 149 Kč
  • Řasenka Nutri lash mascara, 199 Kč
  • Tužka na rty, č. 4, 79 Kč
  • Rtěnka s dlouhotrvajícím efektem, č. 8, 159 Kč
  • Minerální kompaktní pudr Mineral Compact Powder, 159 Kč
  • Tvářenka Duo Blusher, č. 2, 129 Kč

Expert na stylling: Lucie styl

Volba oblečení: Monika si vzorně přivezla zajímavé kousky svojí garderoby z níž jsme na focení vybraly následující: červené sáčko, které téhle blondýnce báječně sluší, černé úzké džíny a pruhovaný top, jenž krásně doplňuje náhrdelník s přívěsky a zlaté maxi hodinky.  

6 otázek pro Moniku

1. Proč jsem se do proměny na Kafe.cz přihlásila:

Do proměny jsem se přihlásila, abych se dozvěděla, jak se správně nalíčit a jaký typ účesu lichotí tvaru mého obličeje. 

2. Jak jsem se před proměnou cítila:

Lehce nervózní asi ano. Doposud jsem se neocitla v rukou vizážistky, tak jsem byla velmi zvědavá, co se mnou její zkušené ruce vykouzlí. 

3. Jaké to je nechat se stříhat od kadeřníka (muže):

Stejné, jako se nechat ostříhat od ženy. Mé vlasy nejsou feministické :-) 

4. Čím mě proměna obohatila, inspirovala:

Určitě je to pro mě velká zkušenost. Dozvěděla jsem se, jak probíhá focení, příprava, nasvícení. A čím mne inspirovala? Určitě v možnostech líčení, mám se ještě hodně co učit. Byla jsem velmi překvapená, jak výrazné líčení musí být, aby fotka vynikla.

5. Jak jsem s výsledkem proměny spokojená:

Tak spokojenost byla určitě. Můj původní melír házel kovové odlesky, které kadeřník krásně sjednotil a ztlumil přelivem. Co se týče vizáže, sama sebe jsem nepoznávala a první pohled do zrcadla byl nezapomenutelný.

6. Co na to, jak po proměně vypadám, říkali kolegové, partner a ostatní?

Make-up byl poměrně výrazné a protože mě čekala ještě cesta autobusem domů, líčení jsem lehce smázla papírovým kapesníčkem. Partner i rodina tedy netrpělivě očekávají mé fotky z proměny, aby mohli posoudit, jak moc se povedla. 

Další proměnu najdete na www.kafe.cz příští pátek.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky