Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co všechno vypovídají polohy při spánku o vašem vztahu k partnerovi

Polohy při spánku.
Polohy při spánku.
Zdroj: Shutterstock

Poloha, ve které vedle svého partnera usínáte a poté celou noc spíte, toho o vašem partnerském vztahu řekne opravdu hodně. 

Poloha páru při spánku napoví o jeho vztahu víc, než bychom čekali. Ve spánku totiž jednáme podvědomě, proto mohou vyjít na povrch i různé překvapivé skutečnosti.

Poloha lžiček

Poloha lžiček. Poloha lžiček. Zdroj: Shutterstock

Při této poloze spí žena na boku, muž leží za ní a kopíruje její polohu. Tato pozice může být i prohozená, tedy žena vzadu. Partner ležící vzadu tím vyjadřuje vůči partnerovi vpředu ochranitelský postoj. Někteří terapeuti tuto polohu ovšem pokládají i za poněkud zranitelnou, se sexuálním nádechem. Zároveň ale vyjadřuje důvěru a harmonii. Tento styl spaní není u párů příliš častý, oblíbily si ho hlavně čerstvě zamilované páry. Po nějaké době mohou tyto páry přejít k poloze tzv. volných lžiček. Při té spí partneři ve stejné poloze za sebou, ale už mezi sebou mají větší prostor. Značí to, že partneři spolu stále počítají, zároveň už je ale pro ně důležitý i nejlepší možný spánkový komfort.

Poloha pronásledování

Poloha pronásledování. Poloha pronásledování. Zdroj: Shutterstock

Na první pohled možná trochu připomíná polohu lžiček, ale její vyznění není tak pozitivní. Jeden z partnerů leží zády na svém kraji postele, a druhý se k němu zezadu pevně tiskne. Značí to, že je jeden z partnerů naháněn, případně ustupuje, protože mu chybí dostatek prostoru. O kvalitním vztahu tato pozice zrovna nevypovídá.

Dotek zad

Dotýkání se zády. Dotýkání se zády. Zdroj: Shutterstock

Partneři leží tváří na opačné strany a dotýkají se zády jeden druhého. Značí to, že se cítí uvolněně, a přestože jsou to již většinou páry déletrvající, stále vyhledávají svou blízkost a cítí se spolu dobře. Je to vyrovnaný kompromis mezi nezávislostí a potřebou blízkosti druhého.

Objetí tváří v tvář

Objetí tváří v tvář. Objetí tváří v tvář. Zdroj: Shutterstock

Vzácná pozice pro párové spaní, uplatňovaná hlavně čerstvě zamilovanými dvojicemi. Pokud ve vztahu přetrvává i nadále, svědčí o silném poutu, ale také až citové závislosti jednoho partnera na druhém. Tato poloha může mít ještě variantu, kdy partneři v objetí usínají, ale po nějaké chvíli se pustí a spí v pozicích, které jim jsou nejpohodlnější. Dle odborníků se jedná o páry prožívající silný vztah, které nicméně dokážou najít vhodný kompromis mezi intimitou a nezávislostí, a z každého načerpají správnou dávku.

Milovníci svobody

Milovníci svobody. Milovníci svobody. Zdroj: Shutterstock

Při této poloze spí partneři zády k sobě, ale vůbec se nedotýkají.  Tato pozice může na první pohled působit neromanticky, ale nemusí být vůbec tak chladná, jak působí. Značí vzájemnou důvěru a propojenost, ale také potřebu nezávislosti.

Obejmutí nohou

Objetí nohou. Objetí nohou. Zdroj: Shutterstock

Když se pár vzájemně dotýká nohama, značí to jediné – touhu po kontaktu, ať už sexuálním, nebo emočním.

Poloha hvězdice

Poloha hvězdice. Poloha hvězdice. Zdroj: Shutterstock

Pokud je jeden z partnerů roztažený přes celou postel a nedává druhému šanci se pohodlně natáhnout, značí to jeho sobectví a touhu mít navrch i ve vztahu. Na druhého potom zůstává minimum prostoru nejen na lůžku.

Dva sólisté

Dva sólisté. Dva sólisté. Zdroj: Shutterstock

Při této poloze leží oba partneři na své straně postele, jako kdyby v ní byl každý sám, neprobíhá mezi nimi žádná interakce. Tato poloha je obvyklá pro páry rozhádané či prožívající partnerskou krizi.

Žádná vzájemná poloha

Žádná vzájemná poloha. Žádná vzájemná poloha. Zdroj: Shutterstock

Některé páry už na společné lůžko rezignovaly, ať už z důvodu odlišných biorytmů, či třeba hlasitého chrápání. Pokud je důvodem oddělených ložnic skutečně jen spánkový nesoulad, a ne jiné vztahové problémy, nemusí to znamenat vztahovou katastrofu. Partneři si lépe odpočinou, partnerský život přestane být rutinou a návštěvy v ložnici druhého do něj mohou vnést novou jiskru.

Zdroj: littlethings.com

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU