Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Iveta: Přítel tvrdí, že nemohu z bytu nic odnést, jelikož jsem neplatila nájem

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Ahoj všem. Žiji s přítelem v jedné domácnosti už dva roky. Platil za mě nájem, když jsem nebyla zaměstnaná. Teď, když už bydlíme v bytě s hypotékou psanou na jeho matku, takže já z toho majetku nebudu mít nic, mě chce vystěhovat.

Já jsem za tu dobu, co jsme spolu, ze zděděných peněz po otci nakoupila vybavení bytu v hodnotě přibližně 300000 Kč a z mých peněz se platila taky rekonstrukce koupelny. On však tvrdí, že po mě bude nájmy požadovat zpětně, protože se mu teď peníze hodí.

Vše tu nech a vypadni

Chce mě vyhodit a já mu řekla, že si věci, co jsem platila, vezmu. Jen tedy to, co budu potřebovat do nového bytu, který si chci pronajmout. Na to se ohnal a řekl mi, že to tedy ne, že jako náhradu za ty nájmy, co platil, mu tam mám vše nechat a vypadnout. Ale mně je líto mu to tam nechat, hlupákovi! S koupelnou nic neudělám, ale koupila jsem nový nábytek do všech místností. To je na tom úplně nejhorší.

Budu se spoléhat sama na sebe

Plánovala jsem s ním rodinu. Dokonce jsem načas vysadila antikoncepci. Teď děkuji bohu, že jsem neotěhotněla. Dovedu si představit, jak by nás vyhodil i s dítětem a bylo by mu jedno, kde jsme. On je největším zklamáním ze všech mých vztahů. Přitom, když jsem byla nezaměstnaná a platil nájem, tak jsem si myslela že je skvělý, že pomůže. No pěkně jsem se spletla. Je to pro mě poučení, že už se budu spoléhat jen sama na sebe. A radím ostatním holkám hlavně se nezamilujte, protože pak se člověk chová jako naivní husa.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky