Jestli je někdo příkladem opravdu silné ženy, je to Vendula Pizingerová. Jako mladičká si vzala o 33 let staršího partnera, se kterým měla syna Jakuba a dceru Klárku. Ta zemřela v pouhých čtyřech letech na leukémii. Následně se zastřelil její manžel Karel Svoboda, který poslední měsíce svého života trpěl silnými depresemi.

Vendula zůstala se synem Kubou ve vile v Jevanech. S rodinou Svobody neměla dobré vztahy, a tak byla na všechno sama. Do cesty jí následně přišel Patrik Auš. Ten se stal manželem číslo dvě. Nutno podotknout, že v dobrém se s ním nerozešla.

Vendula Pizingerová měla těžký život

„Měla jsem i menšího. Já jsem to radši zapomněla. Já jsem slíbila manželovi, že nebudu drzá,“ dělala si legraci z jeho výšky v Show Jana Krause. Třetím mužem jejího života se stal někdo, o kom by to rozhodně nepředpokládala.

Josef Pizinger je totiž synem její kamarádky Simony. Seznámili se tak, že Vendula mu chtěla radit se ženami. On se zrovna rozešel a ona taky. Po celou schůzky jí nenápadně říkal, že se mu líbí starší ženy. Nakonec skočili spolu.

Teď už je konečně šťastná

Manželství jim musí zaručeně klapat, jelikož jinak by se nestal zázrak. Vendula totiž dva roky před padesátkou otěhotněla úplně přirozenou cestou. Všichni z rodiny z toho mají nesmírnou radost a Vendula si to bezesporu zaslouží potom všem, co zažila.

„Chlapi to oslavují společným smíchem, říkaj tomu hormonální smích. Syn má pubertu, já mám taky hormony,“ prohlásila. Do toho všeho stále zvládá být ředitelkou nadačního fondu Kapka naděje, která pomáhá dětem s onkologickou léčbou.

„Pořád sbírat peníze letos nebude tak jednoduché, protože to první, co firmy utáhnou, bude marketing a charita. Možná to sečteme na konci roku a je na naší šikovnosti, abychom vymysleli projekty a prostředky se nám vrátily,“ vysvětlila Vendula.

„Letos jsme dělali i v rámci covidu, koupili jsme roušky a respirátory, věnovali jsme je do čtyřiceti nemocnic po celé republice,“ popisuje, jak její organizace pomáhá.

Otěhotněla přirozenou cestou

„Společně s Primou jsme dělali Vlnu naděje, každý rok sponzorujeme 45 nemocnic po celé České republice. Jsem ráda, že jak jezdím po celé České republice, si toho ti lékaři váží. Samozřejmě je ta práce zatěžující, třeba když komunikujete s rodiči nemocných dětí,“ přiznává Pizingerová.

„Já jsem své dceři slíbila, že budu pomáhat a moje role, že někoho vyslechnete a poradíte mu, je fajn a vaše energie nepřijde nazmar,“ dodala budoucí maminka.