Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tatiana a Vojtěch Dykovi: Nevěří pověrám a ohrozili tak své manželství

Manželé Dykovi
Manželé Dykovi
Zdroj: Profimedia
Manželé Dykovi

Vojtěch Dyk a Táňa Vilhelmová si před téměř 4 měsíci řekli "ano". Málokdo v jejich vztah věřil, ale oni jdou proti proudu i pověrám.

Dlouhá cesta

Vztah dnes už manželů Dykových vzbuzoval bouřlivé emoce od samého začátku. Nejprve utrpěla kapela Nightwork, později se kritici pustili do velkého věkového rozdílu. Zpěvák se zálibou v bláznivých vzorech a oblíbená herečka si ale podali ruku a vydali se svou vlastní cestou. A 1. 5. 2019 došli až k oltáři!

Čelem proti zdi

Stejně jako se hodně párů snaží prolomit smůlu sňatkem v pátek třináctého, i Dykovi se pověrám postavili čelem a pro svůj magický den si zvolili svátek zamilovaných v první květnový den. Právě pátý měsíc v roce a obzvlášť jeho začátek jsou na pranýři nejčastěji. Hůř o to, že se mohla herečka poučit z osudu svých blízkých. Její bývalý manžel Petr Čechák měl při plánování svatby s Berenikou Kohoutovou stejný nápad a jejich manželství nevydrželo dlouho. 

Táňa ale měla jen jedno přání, vdát se do 40. To se jí podařilo jen těsně, protože už 13. července oslavila své 41. narozeniny.

Dykovi

Historie

"Svatba v máji, do roka máry!" Tato pověra nemá dost možná nic společného s láskou a její trvanlivostí, ale stojí na pevném historickém základu. Milenecký život začínali novomanželé právě o svatební noci. Pokud se zadařilo a rovnou počali, dítě se narodilo na sklonku zimy, kdy se zásoby tenčily a rodina hned zkraje strádala.

Princeznu, prosím

Toho se ale Dykovi bát nemusí. Táňa už je trojnásobná matka, s bývalým má dva syny a s excelentním zpěvákem malého Aloise. I přesto by rádi holčičku. Pevnost svého vztahu potvrdili májovou svatbou, která se nesla v duchu lidových tradic. I po mnoha krizích a rozkolech k sobě vždy našli cestu. Jako důkaz lásky se herečka vzdala svého uměleckého jména a přijala manželovo.

Otázkou zůstává, dovolí-li Táně další těhotenství její věk a zdravotní komplikace z posledních let, kdy prodělala akutní zánět mozkových blan. Dyk jí byl stále nablízku a trvalé následky byly naštěstí zažehnány, ale rozšiřování rodiny by mohlo být přece jen velké sousto. Možná ale přijde zpráva o novém přírůstku stejně nečekaně jako ta svatební. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky