Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dcera Laďky Kozderkové zažila to nejhorší: Matka ji opustila dokonce dvakrát!

Laďka Kozderková
Laďka Kozderková
Zdroj: profimedia
Laďka Kozderková

Česká "Barbra Streisand" Laďka Kozderková je už více než třicet let po smrti, její sláva však nikdy nevyhasne. Muzikálová zpěvačka a herečka se však svým krásným hlasem zapsala do dějin. Skladby Hello Dolly, To se nikdo nedoví nebo Já už vím jsou dnes již legendární. Neméně úspěšná byla například její scénka Techtle mechtle, kde ukázala svůj smysl pro humor a herecký talent. Laďka měla dvě děti se dvěma muži, její starší dcera Lada Kozderková-Kubernátová však má na matku i temné vzpomínky...

Laďka byla na své dvě dcery velmi přísná. Když se jí něco nelíbilo, nešla proc facku daleko! "Máma byla velmi impulsivní, nemohli jsme s ní o ničem smlouvat. Když jsem si dovolila něco říct, okamžitě mi jedna přilítla," vzpomíná na svojí temperamentní matku Lada.

Lady otec, Richard Kubernát byl také muzikant, výjimečný trumpetista. Měl však slabost pro alkohol a drogy a díky tomu vztah s Kozderkovou nevydržel dlouho. To už ale měli dceru Ladu. Navíc se Laďka zamilovala v divadle Rokoko do svého kolegy Vlastimila Bedrny. Byla to láska jako trám a herečka díky tomu vzala zpět na milost svojí dceru, kterou předtím dala pryč!

Kozderková několikrát dokázala, že nebyla zrovna nejstarostlivější matka. Pedantský přístup ve výchově někdy byl až extrémní, všude musela mít čisto. "Když jsme udělali něco, co jsme nesměli, hned nám dala facku, občas to ale bylo bohužel neprávem," přiznala Lada povahu své matky. "Pedantsky uklízela, každý den utírala prach, luxovali jsme třikrát týdně."

Dcera Laďky ale také dodala, že když to její mamince ujelo, uměla přiznat chybu a omluvit se. Nevzpomíná na ni ve zlém a to i přes fakt, že ji po rozvodu s Kubernátem na dva roky odložila ke své matce a sestře!

Nejen zpěvačka, ale i vynikající herečka

Láska s Vlastimilem Bedrnou pomohla Kozderkové najít sílu znovu se starat o malou Ladu, která byla mezitím dva roky u babičky. Z druhého manželství opět měla dceru, Vlastimilu.

Celá rodinka byla spokojená do doby, kdy herečka onemocněla zákeřnou rakovinou, která jí srazila na kolena. Po první operaci to s ní vypadalo nadějně, strašně chtěla žít už kvůli dcerám, bohužel nemoc byla silnější. V té době se jí pracovně dařilo, její kariéra byla na vrcholu. Měla nabídky na lukrativní spolupráce, kterých se ale bohužel už nedočkala. Pár hodin před svojí smrtí, 17. Listopadu 1986, se ještě nechala odvést na revers z nemocnice a zazpívala si v divadle v představení Zvonkonos. Poté rakovině plic podlehla.

Hvězda září dál

Je to 33 let od smrti herečky, ale lidé na ní ani po letech nezapomněli. Její dcery na ni i přes problémy vzpomínají jako na skvělou matku. Laďka byla povahou optimistka, a takovou si ji lidé i pamatují. Její hluboký, medově zabarvený hlas je i po letech balzámem na duši.

Dnes by Kozderkové bylo sedmdesát let. Sice není mezi živými, ale její sláva už přežila dvě generace a už navždy bude patřit mezi nezapomenutelné osobnosti České kinematografie a hudební scény...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU