Vakcína podle ní nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti něčemu, co už neexistuje. Peková se očkovat rozhodně nenechá.

„Domnívám se, že vakcína nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti čemusi, co se tu už nevyskytuje. Někdo sice tvrdí, že jeho vakcína bude fungovat i na ten britský kmen, ale já si o tom dovolím pochybovat,“ řekla Peková v rozhovoru pro Reflex.

„A to především na základě toho, kolik významných mutací tento britský kmen nese a jak velká heterogenita (sekvenční různorodost) mezi kmeny existuje. Vakcíny, které již existují, mohou mít problém s kmeny, jež tu aktuálně cirkulují,“ vysvětlila.

V medicíně prý nejsou dostatečné zkušenosti na správnou výrobu vakcinace. „Nebála bych se tolik okamžitých efektů, ale těch, které mohou nastat za pět až deset let. Pokud je někomu třicet, může to být riziko. Já se očkovat nenechám,“ tvrdí pro výše uvedený zdroj razantně mikrobioložka.

„Moje poselství se od jara nezměnilo: Najděte tu jeskyni, ze které to vylétá, zavřete ji, zavřete její zaměstnance i její management. Mně nikdo nevymluví, že ta mrcha či mrchy nejsou nějak uměle modifikované,“ myslí si Peková.

„Mnozí říkají, že se máme připravit na další pandemie. Panebože, v žádném případě. Tohle se nesmí stát precedentem,“ varuje.

O viru, který je podle ní uměle vytvořený, hovořila už před několika měsíci. „Domnívám se, že jde o uměle vytvořený virus. Virus se chová divně, nevyvíjí dobrou imunitu, jsou známy případy reinfekce. Má spoustu charakteristik, které jsme dosud v přírodě neviděli,“ objasnila Peková pro Radiožurnál.

„Buďme zkrátka ostražití, nadále testujme a objektivizujme, co se přesně v danou chvíli děje,“ zdůrazňuje Peková, která jinou radu v rukávu nemá. Byť si dříve myslela, že vir je pryč, později sama pochopila, že tomu tak není.

„Pokud by druhá nebo třetí vlna vznikly z té první, tak bychom ty mutace, které virus v průběhu času nabral, viděli i ve virech druhé a třetí vlny. Jenže tomu tak není. Odkud se vzaly, netuším,“ podotkla Peková, jež se svoje názory nebojí říkat nahlas.