Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jana Hlaváčová o očkování proti covidu nestojí: Nemám to kde chytnout, tvrdí

Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
Zdroj: Profimedia

Vzhledem k věku má Jana Hlaváčová nárok na očkování proti covidu přednostně. Možnosti ale nevyužije. Sama říká, že už jen leží a nemá to pro ni cenu. Je těžce nemocná a bez pomoci pečovatelky a rodiny se neobejde.

Její diagnóza je nejasná. Je to něco mezi Parkinsonovou chorobou a alzheimerem. Sami doktoři mírně tápou.
„Jisté je, že jsem nemožná a už k ničemu,“ konstatovala pro deník Aha! smutně Hlaváčová. Na očkování proti covidu se nechystá ani omylem.

„Mně je 82 a nemůžu už nic, zdraví neslouží a jsem k ničemu. Vždyť já už jenom spím. Už jsem smířená s tím, že to může přijít zítra, každou chvíli,“ tvrdí.

„Jsem ležák a nikam nechodím, nemám kde to chytnout,“ myslí si herečka, která se bez pomoci ostatních neobejde. K ruce je jí rodina a také pečovatelka, která jí se vším pomáhá.

Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová Zdroj: Profimedia

„Opravdu se nemám čeho bát. V tomto případě jsem v bezpečí,“ svěřila se deníku Aha! Hlaváčová, která je smířená se svým osudem.

„Měla jsem štěstí na úžasné ženy, které mají srdce na pravém místě, takže je o maminku dobře postaráno. Maminka se má báječně v rámci svého věku. Žádný parkinson, alzheimer ani jiné choroby se nekonají,“ řekla její dcera Barbora v Českém rozhlasu.

„Je spokojená, je o ni postaráno, luští křížovky, kouká se na televizi a je moc ráda, že je sama,“ popsala program své maminky. Občas s ní doma zažívá velmi úsměvné situace. „Manžel za ní přijde a řekne: ‚Paní Jano, koupil jsem vám koláček, ten máte ráda.‘ A ona: ‚Martínku, to jsi hodný, děkuju ti. A zavři!‘“ smála se Barbora.

„To je taková naše rodinná věta, teď už ji na mě uplatňuje i moje náctiletá dcera: ‚Děkuju, maminko. A zavři.‘ Moje maminka má ten alt ještě o dvě oktávy níž, takže opravdu nikdo si nedovolí nezavřít a v tichu neodejít,“ tvrdí herečka.

Jana Hlaváčová Jana Hlaváčová Zdroj: Profimedia

„Takhle ji necháváme a ona se přihlásí, když něco potřebuje. Vstup volný má pouze kocour,“ prozradila. Bára je ráda, že se o ni může starat a vrátit jí tak péči, kterou kdysi ona poskytla jí.

„Maminka se má dobře a myslím si, že si tu péči tak trošku lišácky užívá. Že by ještě všechno do jisté míry zvládala sama, ale ta péče kolem je nastavená a ona velmi dobře ví, že jak celý život dřela na milion procent a ještě víc, tak si to teď vyvažuje. Já jsem vlastně strašně ráda, že jí to můžeme dopřát,“ prozradila Barbora Munzarová.

„Nemám chuť chodit ven. Nechci. Stejně jako už nemám chuť s nikým mluvit. Zaprvé se mi občas komunikuje velmi těžce a zadruhé jsem se toho v životě namluvila až až,“ řekla před lety Hlaváčová.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky