Meghan Markle a princ Harry jsou radostí bez sebe. V pátek 4. června totiž přišla na svět jejich dcera Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, která dostala jméno jak po své prababičce, tak po své babičce. Lilibet je přezdívka, kterou dali královně rodiče, když byla malá. Lilibet či jen Lili Alžbětě II. dokonce říkal i její manžel, princ Philip. Prostřední jméno holčičky, Diana, je pak pochopitelně vzdáním pocty Harryho zesnulé matce, princezně Dianě.

Učinili tak s jistým záměrem?

Podle spisovatele Phila Dampiera je jméno Lilibet pro královnu velmi osobní. A jak uvádí web The Sun, manželé se rozhodli dát své dceři právě toto jméno na poslední chvíli. „Předpokládám, že si Harry a Meghan uvědomili, že to s kritikou vůči britské královské rodině přehnali a že způsobili královně a ostatním členům mnoho bolesti,“ nechal se slyšet Dampier. „Možná se tak snaží odčinit, čeho se dopustili,“ řekl ještě.

Jak to ale vypadá, královna není zcela připravena Harrymu a Meghan odpustit to, co o ní a královské rodině prohlásili v rozhovoru s Oprah. Tam dvojice hovořila o důvodech, které je vedly k opuštění britské monarchie, a servítky si rozhodně nebrala. V podcastu Armchair Expert Harry zase uvedl, že se v jeho rodině předává z generace na generaci jistá bolest a utrpení.

Jasné, ovšem zvláštní

Buckinghamský palác již vydal prohlášení k narození malé Lilibet, to ovšem vyvolalo mnoho otázek. Gratulace je totiž přinejmenším velmi strohá a oficiální. „Královna, princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge byli informováni o narození dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu a jsou novinkou nadšeni,“ stojí v oznámení paláce podle webu Harper’s Bazaar. Není zcela zřejmé, zda mezi Harrym a zbytkem jeho rodiny proběhla i jiná komunikace, prvotní reakce je však velmi chladná.

„4. června jsme byli poctěni příchodem naší dcery Lili. Je mnohem krásnější, než jsme si vůbec byli schopni představit, a jsme nesmírně vděčni za všechny krásné vzkazy, které dostáváme z celého světa. Děkujeme za vaši neutichající podporu a vřelost v tomto speciálním čase,“ stojí naopak v oficiálním prohlášení prince Harryho a Meghan.