Členové královské rodiny se musí řídit několika pravidly, která jsou pro širokou veřejnost dost možná naprosto nepředstavitelná. Některá z nich si dokonce drží místo již po staletí. Kromě královny, která si na tradicích velmi zakládá, ale mají ostatní příbuzní čas od času problém si všechna pravidla zapamatovat.

I Meghan Markle v nedávném rozhovoru s Oprah prozradila, že vůbec netušila, že se při vítání s královnou musí uklonit. Sarah, vévodkyně z Yorku, ji musela krátce před seznámením s Alžbětou II. naučit, jak ji správně pozdravit. Tato skutečnost je však pochopitelná, vždyť Meghan byla v rodině úplným nováčkem. S dodržováním různých pravidel však mají podle webu My London News problém i ti, kteří v monarchii fungují dlouhá léta.

Dřív než královna neodejde nikdo!

Na rodinných sešlostech britské královské rodiny platí, že nikdo nesmí jít spát dříve, než na své lože odejde sama královna. Jak ale ve své knize The Royals in Australia napsal bývalý královnin tajemník sir William Heseltine, princezna Diana toto pravidlo běžně porušovala. „Pro Dianu byly tyto dlouhé královské večery agonií. Hodiny se sedělo v pokoji, kde si všichni jen povídali. Pro Dianu to byl takový extrém, že se omluvila a šla si lehnout. A na to bylo nahlíženo velmi špatně,“ uvedl autor.

Když královna dojí, dojedli všichni

Další z pravidel britské královské rodiny jsou přinejmenším úsměvná. Kdokoliv v královnině přítomnosti se například musí postavit pokaždé, postaví-li se sama královna. To platí i o jejím příchodu a odchodu z místnosti. V případě královských večeří musí všichni přítomní přestat jíst, když dojí královna.

Jasná pravidla má i vystupování na veřejnosti. Zvláště pak pro ženy. Žádná z nich si totiž na veřejných událostech nesmí sundat kabát. Takový krok by byl královnou považován za „neženský“.

Stejně tak spolu nesmí cestovat po sobě jdoucí následníci trůnu. Princ Charles tak nikdy nesmí cestovat společně se svým synem Williamem. Ten sám však se svou manželkou učinil výjimku kvůli jejich synu Georgovi. To se však možná změní s oslavou jeho dvanáctých narozenin.