Dluhy se nevyhýbají ani slavným osobnostem. Do finanční pasti se dostal také herecký pár Jan Kačer a Nina Divíšková, kteří neplatili zálohy na zdravotní pojištění. Jejich nezaplacené závazky byly tak velké, že skončili v exekuci a málem přišli o majetek.

Divíšková s Kačerem nejsou žádní delikventi ani vykukové, kteří by schválně obírali stát o peníze. Na jejich příkladu je jasně vidět, že i slušní lidé se mohou dostat do finančních potíží, přestože pracují, točí a neustále hrají v divadle.

Nezaplacené zdravotní pojištění

„Je možné, že jsme nezaplatili zdravotní pojištění. Ale mé ženě kvůli tomu už tři čtvrtě roku strhávají tři tisíce korun z platu,“ postěžoval si podle Blesku před lety herec Jan Kačer na malou chybu, která je málem stála majetek.

Deník Aha! se tenkrát začal pídit po podrobnostech a od tiskové mluvčí VZP zjistil další informace.

„V tuto chvíli jsou oba důchodci a platí za ně pojištění stát, k případu ale mohlo dojít v minulosti, pak začala narůstat penále a ve finále byl podán návrh na exekuci,“ řekla Šárka Korandová.

Uvalená exekuce na vilu i chalupu

Situace došla tak daleko, že byla uvalena exekuce na jejich chalupu v jižních Čechách, chatku v Bečici nad Lužnicí i vilu v Praze, kde pár žil. Nemovitosti jsou napsané na Divíškovou, tudíž dluh na zdravotním pojištění byl s největší pravděpodobností její.

Kačer se tehdy rozčiloval, že jim nikdo neřekl, že chtějí obstavit jejich majetek a že je to tak zlé. Naštěstí neměli v té době o pracovní zakázky nouzi, za pár měsíců několik desítek tisíc splatili, a exekuce byli zbaveni.

Nyní však na herce dopadla tragédie mnohem větší, jeho milovaná Nina před pár dny zemřela. Několik let trpěla Alzheimerovou chorobou a její stav se stále zhoršoval.

„Zemřela dnes po poledni, příčinu smrti zatím neznám, teprve ji bude určovat koroner,“ řekl Blesku minulý týden truchlící vdovec.