Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Divíšková s Kačerem měli dluhy: Málem přišli o vilu i chalupu

Nina Divíšková a Jan Kačer
Nina Divíšková a Jan Kačer
Zdroj: Profimedia
Nina Divíšková a Jan Kačer

Málokdo by tomu věřil, ale manželé Nina Divíšková a Jan Kačer měli dost velké dluhy u zdravotní pojišťovny. Částka byla natolik vysoká, že skončili v exekuci a chybělo jen málo, a přišli by o vilu v pražských Hlubočepích i chalupu v jižních Čechách.

Dluhy se nevyhýbají ani slavným osobnostem. Do finanční pasti se dostal také herecký pár Jan Kačer a Nina Divíšková, kteří neplatili zálohy na zdravotní pojištění. Jejich nezaplacené závazky byly tak velké, že skončili v exekuci a málem přišli o majetek.

Divíšková s Kačerem nejsou žádní delikventi ani vykukové, kteří by schválně obírali stát o peníze. Na jejich příkladu je jasně vidět, že i slušní lidé se mohou dostat do finančních potíží, přestože pracují, točí a neustále hrají v divadle.

Nezaplacené zdravotní pojištění

„Je možné, že jsme nezaplatili zdravotní pojištění. Ale mé ženě kvůli tomu už tři čtvrtě roku strhávají tři tisíce korun z platu,“ postěžoval si podle Blesku před lety herec Jan Kačer na malou chybu, která je málem stála majetek.

Deník Aha! se tenkrát začal pídit po podrobnostech a od tiskové mluvčí VZP zjistil další informace.

„V tuto chvíli jsou oba důchodci a platí za ně pojištění stát, k případu ale mohlo dojít v minulosti, pak začala narůstat penále a ve finále byl podán návrh na exekuci,“ řekla Šárka Korandová.

Uvalená exekuce na vilu i chalupu

Situace došla tak daleko, že byla uvalena exekuce na jejich chalupu v jižních Čechách, chatku v Bečici nad Lužnicí i vilu v Praze, kde pár žil. Nemovitosti jsou napsané na Divíškovou, tudíž dluh na zdravotním pojištění byl s největší pravděpodobností její.

Kačer se tehdy rozčiloval, že jim nikdo neřekl, že chtějí obstavit jejich majetek a že je to tak zlé. Naštěstí neměli v té době o pracovní zakázky nouzi, za pár měsíců několik desítek tisíc splatili, a exekuce byli zbaveni. 

Nyní však na herce dopadla tragédie mnohem větší, jeho milovaná Nina před pár dny zemřela. Několik let trpěla Alzheimerovou chorobou a její stav se stále zhoršoval.

„Zemřela dnes po poledni, příčinu smrti zatím neznám, teprve ji bude určovat koroner,“ řekl Blesku minulý týden truchlící vdovec.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky