Byli naprostou stálicí mezi páry českého showbyznysu a jejich manželství patřilo k těm nejstabilnějším. Podobně jako Josef Abrhám s Libuší Šafránkovou i Nina Divíšková a Jan Kačer byli mezi diváky velmi oblíbení. A bohužel stejně jako Abrhám i Kačer se nyní musí vyrovnat se smrtí své milované manželky. Ta v posledních letech svého života bojovala s Alzheimerovou chorobou. Ve věku čtyřiaosmdesáti let pak 21. června 2021 zemřela. Vdovec Jan Kačer je zdrcený.

Manželství plné lásky

Nina Divíšková a Jan Kačer se seznámili velkou náhodou. Herečka se tehdy totiž podle webu NašeHvězdy chtěla hlásit na brněnskou JAMU, ovšem akademie v tom roce neotevírala první ročníky. A tak se budoucí herečka vypravila na pražskou DAMU, kde na sebe právě s Kačerem narazili. V té době by ale asi ani je samotné nenapadlo, že se jednou vezmou. Nina začala se studiem o něco později. V té době už se všichni spolužáci znali a tehdy nezkušená dívenka se jim musela představit.

Jan jen seděl v rohu a něco si maloval. Nina za ním přišla a řekla mu své jméno. On prý ale ani nezvedl hlavu od stolu, a Nina se urazila. Okamžitě se jí zapsal do paměti jako namyšlený mladík, se kterým nemá absolutně žádnou chuť mluvit. Jak hluboce se ovšem zmýlila. Jen o několik málo let později, na začátku roku 1962, se Kačer a Divíšková vzali.

Idylku rozbila nemoc

Manželé spolu zplodili tři dcery a užívali si spokojeného života. Pak ale zasáhla krutá ruka osudu, a Ninu postihla Alzheimerova choroba. S nemocí ovšem nebojovala jen Nina, ale i všichni kolem ní. „Nesnáším tu nemoc. Mám čím dál víc Ninu rád. Čím je hubenější, tím víc ji mám rád. Ale projevy nemoci, sobecké výkřiky a poroučení: Dej mně pivo, dej mně cigaretu! A jak se opakuje, jak zapomíná… To mě tak neobyčejně se*e, že na ni někdy i řvu,“ nechal se před několika lety slyšet Kačer podle Blesku.

„Přišel jsem na to, že jsem žil s několika Divíškovýma. První byla naivka, měla sedmnáct osmnáct let, byla z Brna, mluvila altem, a když jsem ji pozval do hospody, tak chtěla kompot a hósku. Pak to byla novomanželka v krásných šatičkách. Pak přišla nádherná maminka, která se starala o tři děti. Pak byla matrona, to když se děti začaly vdávat, a teď je bába,“ vzpomínal podle Zeny.iprima.cz v jednom z rozhovorů.