Ladislav Štaidl byl geniální skladatel a spořádaný otec. Rozhodně ale nebyl dobrý manžel. Během pětadvacetiletého manželství měl nesčetně milenek. Zarážející je, že jeho žena Áňa to téměř po celou dobu tolerovala.

S Áňou měl Štaidl tři děti. Možná proto ani jeden nechtěl, aby se vztah rozpadl. Rozvod nezpůsobil ani jedenáctiletý milenecký poměr s Jitkou Zelenkovou. Ta vztahu obětovala všechno, dokonce i možnost stát se matkou.

Manželka Áňa Zelenkovou nerespektovala

Áňa se na adresu Zelenkové logicky nevyjadřuje příliš lichotivě. „Ona je mi úplně jedno, nezajímá mě,“ řekla deníku Aha! Áňa Štaidlová. „Já jsem ji nerespektovala. A ona respektovala Láďu, ne mě. Jak jinak, když věděla, že by se kvůli ní nikdy nerozvedl,“ dodala.

Reakci na to, když se o nevěře dozvěděla, už si nevybavuje. „To si nepamatuji. Jen vím, že když jsem se ho ptala na Zelenkovou, řekl: To nic neznamená, s tou spí každý,“ vypálila Štaidlová. Jako manžela si ho však nemohla vynachválit.

„Když jsme někam šli, byl nesmírně pozorný. Jeho ke galantnosti vychovali. Prostě džentlmen,“ vzpomíná na něj a přiznává, že první dítě s ním byla trochu náhoda.

Byl skvělý otec a to bylo hlavní

„Brali jsme se v září 1974. Neměli jsme to ještě v plánu, ale já i přes antikoncepci otěhotněla,“ prozradila deníku Aha!. „Miloval děti. Když bylo třeba, uměl být přísný, ale ne nadlouho. Děti ho také milovaly a samozřejmě stále milují. Uměl si s nimi hrát,“ tvrdila Štaidlová.

„Vzpomínám si, jak šel Láďa s kluky – byly jim dva tři roky – do patra po obědě spát. A po hodině přišel sám. Ptala jsem se vyděšeně, kde jsou děti. A on si myslel, že u mě. Vylítla jsem nahoru a našla kluky pod postelí, kde uhonění běháním přes Láďu usnuli,“ dodala.

To, že byl Štaidl dobrý otec, bylo prostě na prvním místě. Kromě poměru se Zelenkovou Áňa jistě věděla i o jeho vztahu s Bartošovou a dalšími ženami. Přesto ho milovala.