Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Štaidl a Gott si půjčovali milenky. Rozdělila je osudová Iveta Bartošová

Ladislav Štaidl a Karel Gott
Ladislav Štaidl a Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Ladislav Štaidl a Karel Gott

Ladislav Štaidl a Karel Gott. Přátelili se celý život. Jejich vztah byl v podstatě jako manželství. I v něm se totiž často vyskytují problémy, které dvojice musí překonat. Svárů měli zpěvák a jeho dvorní skladatel více než dost, ale na sklonku Gottova života si naštěstí dokázali podat ruku.

Karel Gott byl vždy z dvojice ten slavnější. I když by bez Ladislava Štaidla nedosáhl hvězdné kariéry, stejně byl více vidět. Možná vůči němu cítil dluh? Jak jinak si vysvětlit, že mu předhazoval své milenky.

„Ženám to nevadilo, protože oba byli modlami. Sice Karel na tom byl lépe, ale nevadilo mu přihodit nějakou dívku Láďovi,“ říkají jejich společní kamarádi dle Expresu. Několik žen si prý skutečně vyměnili.

Jejich celoživotní přátelství ale rozhodně nebylo bez mráčků. Dlouhá léta se spolu nebavili a mohla za to paradoxně právě krásná a mladá žena. Štaidl se svým orchestrem Gotta doprovázel mezi lety 1965 a 1987.

Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Iveta Bartošová, Ladislav Štaidl Zdroj: Profimedia

Po téměř 23 letech Štaidl z kapely odešel. Zničehonic přestal skládat písničky. Měl za sebou přitom takové hity jako Kávu si osladím, Dám dělovou ránu či Jsou dny, kdy svítá o něco dřív. Chtěl se totiž naplno věnovat tehdy mladičké Ivetě Bartošové.

„Láďa se v roce 1986 zamiloval do Ivety Bartošové a kvůli ní ukončil své působení v orchestru. Naplno jí propadl, skládal pro ni písničky a vše se točilo jenom kolem ní. A to Karel velmi těžce rozdýchával, byl to přece jen egoista,“ vzpomínal jeden z bývalých členů Štaidlova orchestru.

„Karel se najednou cítil odstrčený a absolutně prázdný. Byli s Láďou vynikající tandem, a vše se rázem rozplynulo jako pára nad hrncem. Nikdo se nedivil, že spolu několik let pořádně nemluvili,“ řekl Blesku.

Ladislav Štaidl Karel Gott Ladislav Štaidl, Karel Gott Zdroj: Profimedia

Na sklonku Gottova života se naštěstí usmířili. Jejich přátelský dialog lze vidět v dokumentu Karel, který se vzhledem k pandemii koronaviru ještě nedočkal premiéry. Té se bohužel nedožil ani jeden ze slavné dvojice. Gott zemřel na akutní leukemii a Štaidl náhle podlehl covidu.

„Vyjadřuji hluboký zármutek nad nečekaným odchodem Ladislava Štaidla. Projevuji upřímnou soustrast pozůstalé rodině, jeho dětem, především Arturovi,“ napsala Ivana Gottová na oficiální facebookový profil svého zesnulého muže.

„Je mi nesmírně líto, že Láďa takto náhle odešel. S mým zesnulým manželem ho pojilo čtvrt století přátelství a spolupráce. Věřím, že tam nahoře spolu opět navážou na svůj poslední dialog,“ doufá Ivana, kterou Štaidlův skon velice zasáhl.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU