Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Brooke Shields: První Zlatá malina za nejhorší herecký výkon putovala právě k ní

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Herečka, modelka, exmanželka slavného tenisty a přítelkyně řady dalších celebrit, spisovatelka, placená společnice… Život Američanky Brooke Shields opravdu není nudný.

Díky Modré laguně se stala první držitelkou ceny za nejhorší herecký výkon Zlatá malina, ale film měl erotický nádech, mladičká Brooke v něm ukázala své ženské přednosti, a tak pro ni znamenal vstupenku na titulní stránky desítek magazínů. Nebyl to ale pro ni neznámý svět, vždyť díky matce Teri fotila reklamu už v 11 měsících!

V roce 1983 se Brooke zapsala na prestižní Princetonskou univerzitu.

Coby studentka francouzské literatury chodila se spolužákem Deanem Cainem (později proslul jako televizní Superman), v dalších letech s Johnem F. Kennedym mladším, hercem Liamem Neesonem, do okruhu jejích přátel patřil také milenec princezny Diany Dodi Al-Fayed.

Zvláštní vztah měla s králem popu. „Michael Jackson a já jsme si byli velmi blízcí,“ zavzpomínala Brooke loni v interview pro list The Guardian. „Byl první a držel mě, když můj táta onemocněl. Vzpomínám na něj vždy v dobrém. Když Michael zemřel, moc mě to zasáhlo.“

Brooke Shields Brooke Shields Zdroj: Profimedia

Provdala se dvakrát: poprvé v roce 1997 za o pět let mladšího tenistu Andreho Agassiho. Bouřlivý vztah vydržel sotva dva roky a Brooke později tvrdila: „Už u oltáře jsem tušila, že spolu dlouho nevydržíme…“ Z druhého manželství se scenáristou a producentem Chrisem Henchym má dvě dcery. O svých poporodních depresích z období po porodu Rowan, jejíž narození bylo výsledkem sedmého pokusu o umělé oplodnění, dokonce napsala knihu. „Nakonec jsem po tom všem měla zdravou a krásnou holčičku, a já se na ni nedokázala ani podívat… Byla to nejtěžší věc, kterou jsem musela v životě projít,“ svěřila se. Když přišla na svět malá Grier, bylo už prý všechno v pořádku.

Dnes si 54letá, ale stále atraktivní hvězda užívá rodinný život s dcerami. Nezapomíná se s nimi občas mihnout před objektivy fotografů – a to vždy ve stylovém a drahém oblečení. Jako kdyby obě dívky též směrovala k osudu profesionálních celebrit… „Ne, do ničeho je nebudu nutit,“ tvrdí. „Podpořím je, ať už si zvolí jakoukoli dráhu. Jen by to nemuselo být nic nebezpečného…“

Naposledy se o Brooke Shields hovořilo v souvislosti s vídeňským Plesem v Opeře, kde se objevila po boku 83letého rakouského stavebního magnáta Richarda Lugnera. Zaplatil si ji jako doprovod…

TAK ŠEL ČAS

1965 Narodila se jako Brooke Christa Camille Shields 31. května v New Yorku viceprezidentovi kosmetické společnosti a bývalé modelce.

1978 Ve filmu Louise Malleho Děvčátko hrála dítě, které žilo v nevěstinci.

1980 Ve 14 letech se stala nejmladší modelkou, která se objevila na obálce módního magazínu Vogue.

2001 Vdala se za televizního scenáristu Chrise Henchyho.

2007 Hostovala v seriálu Hannah Montana.

2016 Občas hraje na Broadwayi a v televizi.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky