Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nová štědrovečerní pohádka: Zazáří hvězda Kukaček i seriálová Iveta Bartošová

Jak si nevzít princeznu
Jak si nevzít princeznu
Zdroj: Česká televize
Jak si nevzít princeznu

Jako každý rok, i ten letošní Štědrý večer obohatí svou pohádkou režisér Karel Janák. Loni jsme díky němu mohli sledovat příběh O vánoční hvězdě, rok předtím to zase byla Princezna a půl království. Letos se můžeme těšit na vtipnou pohádku Jak si nevzít princeznu.

Česká televize jako každý rok představí divákům na Štědrý den novou pohádku. Tentokrát půjde o komediálně laděnou pohádku s názvem Jak si nevzít princeznu. V ní v hlavní roli zazáří hvězda seriálu Kukačky Marek Adamczyk a mladá herečka, která právě natáčí minisérii o tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové, Anna Fialová.

„Jak si nevzít princeznu má originální zápletku, a přitom je to pohádka se vším všudy – je v ní humor, napětí i láska. A navíc pohádkové herecké obsazení,“ představil pohádku na tiskové konferenci generální ředitel České televize Petr Dvořák. 

Princezna a princ se nechtějí za žádnou cenu vzít

Pohádka se natáčela na hradě Perštejn, ale i na zámku Frýdlant. Hlavní dějovou linkou je vztah mezi princem Leopoldem a princeznou Josefínou, kteří dělají vše proto, aby se nemuseli vzít. Jak už to ale tak v pohádkách bývá, nakonec se do sebe zamilují.

„Nejlépe fungují vedle sebe, nejzábavnější jsou ve střetu,“ charakterizoval hlavní hrdiny Adamczyk a Fialová s ním souhlasila.

„Princezna Josefína není úplně klasickou princeznou, má v sobě trochu rebelství. Je to trdlo,“ řekla Anna Fialová a dodala: „Na rozdíl od prince, který je sečtělý a všechno si promýšlí, jde ona do všeho po hlavě."

Důležitou roli hrají v pohádce i sudičky

Velmi důležitou roli však mají ve filmu i sudičky, které si zahrály tři naše nejlepší herečky. Největší legendou se dozajista stala Iva Janžurová, v patách jí ale je samozřejmě i Daniela Kolářová a Naďa Konvalinková. Tyto tři sudičky mají v pohádce vlastní zajímavý příběh se zápletkou.

„Nejde pouze o dokonalé pohádkové postavy, ale mají i věci, které si řeší mezi sebou, tudíž je musely ztvárnit fenomenální herečky, aby vynikly nad všemi ostatními,“ zdůvodnil výběr legend režisér Janák. Ten má za sebou kromě pohádek i legendární teenage komedie jako jsou Rafťáci a Snowboarďáci.

Anička Fialová si dle svých slov natáčení moc užila. Staré české pohádky totiž miluje. Nemůže se tak dočkat Vánoc, kdy vypne telefon, hodí nohy nahoru, bude zobat cukroví a koukat na pohádky. Stejně na tom bude i představitel prince Marek Adamczyk, pro kterého jsou vánoční svátky také srdeční záležitostí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky