Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dcera Laufera se vyjádřila k jeho zdravotnímu stavu: Tatínek už vnímá přítomnost

Josef Laufer
Josef Laufer
Zdroj: Profimedia

Josef Laufer se sice probudil z umělého spánku, ale jeho zdravotní stav není nijak dobrý. Na ARO je v nemocnici už celých osm měsíců a až nyní vnímá. Kolegové z divadla se mu snaží pomoci jejich vzkazy.

Josef Laufer byl v kómatu čtyři měsíce než se probudil z umělého spánku. I tak je na tom špatně. Vnímá sice vnější podměty, ale to je asi tak všechno. Lékaři se ho snaží probrat k životu skrze nahrané vzkazy od jeho kolegů z divadla.

„Tatínek už vnímá přítomnost, jinak je ale situace prakticky stále stejná. Jde to opravdu všechno strašně pomalu,“ prozradila Blesku jeho dcera Ester. Ta se o něj stará, jak může, byť má návštěvy v nemocnici zakázané kvůli pandemii koronaviru.

„Samozřejmě tatínkovi můžu akorát poslat muziku a takové věci, ale jinak ta moje asistence je limitovaná, a tím pádem je to všechno komplikovanější,“ řekla pro Top Star jeho dcera Ester, která bude mít po propuštění tatínka vše na hrbu.

Josef Laufer

Obdobně komplikované to má s maminkou. „Máma je v rehabilitačním zařízení, takže je to taky komplikované,“ tvrdila Ester, ještě když byl Laufer v hlubokém kómatu. Nyní vnímá, ale jeho stav se zlepšuje pozvolna.

Zpěvák legendární písně Sbohem, lásko, já jedu dál měl zdravotní problémy už delší dobu. Motala se mu hlava a celkově pociťoval nevolnosti. I z toho důvodu šel na vyšetření, kde mu byl zjištěn defekt síňové přepážky.

Laufer se tedy rozhodl pro zavedení srdečního katétru. Během operace ale došlo ke krátké zástavě srdce a zpěvák musel být uveden do umělého spánku. Nikdo netušil, že v něm bude tak dlouho. Laufer je ale rváč a života se nechce vzdát.

Josef Laufer

„Tatínek je v rekonvalescenci, léčí se a rehabilituje. To je vše, co vám k tomu mohu momentálně říct. Táta je velký bojovník a obrovský milovník života. Život miloval tak moc, že pevně věřím, že se z toho dostane a nastane den, kdy budu mít zase oba rodiče doma,“ svěřila se Aha dcera Ester a zněla přitom optimisticky.

Zažívá přitom jedno z nejtěžších období života, kdy se musí starat o oba rodiče. Její maminka, Irena Greifová, si do toho všeho ještě zlomila krček.

„Maminku okamžitě odvezli do nemocnice, kde se musela podrobit totální endoprotéze a v rehabilitačním ústavu se znovu ocitla na vozíčku. Učí se znovu chodit. Rehabilitace ale probíhá zdárně,“ řekla Ester deníku Aha.

„O jeho zdravotním stavu ale ví všechno,“ dodala dcera Laufera s tím, že její maminka je o všem informována.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky