Jeho život vydá na román. Zejména romantický příběh jeho rodičů. Otec Josefa Laufera se bezhlavě zamiloval do krásné Španělky a jeho život nebyl už nikdy stejný. „Tatínek Maxim pocházel z židovské rodiny ze severní Moravy. Vystudoval medicínu a odjel do Španělska, kde v té době byla občanská válka,“ prozradil zpěvák v pořadu Tajemství Josefa Laufera.

Španělka ze statku brzy otěhotněla. Otec Laufera byl internován ve Francii v době, kdy byla v osmém měsíci. Tehdy ještě budoucí matka slavného zpěváka nelenila a vydala se hledat svoji lásku pěšky přes Pyreneje.

Oba se setkali ve sběrném internačním táboře v Saint Pierre de Sables d´Ollone. Právě tam se narodil Josef Laufer a pomocí Červeného kříže se dostali do Londýna. „Celou válku jsme potom prožili v Anglii, kde se narodil můj bratr Allan,“ prozradil zpěvák.

Pravé jméno Laufera zní úplně jinak

Laufer se narodil 11. srpna 1939 v Sables d´Ollone u La Rochelle. „Měl jsem pět kilo a jmenoval se Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer,“ řekl Laufer bez otálení, kolik měl kilo. Na to, jaký to byl tlouštík, se z něho stal pěkný elegán.

V Praze žila celá rodina od roku 1950. Josef se vyučil v Tesle a u toho zvládal hrát ochotnické divadlo. Hostoval třeba v Národním divadle nebo Divadle ABC. Vystudoval DAMU, založil pantomimický spolek Radar a pantomimu posléze vyučoval na taneční konzervatoři v Praze.

Později se Laufer potkal s kostýmní výtvarnicí Irenou Greifovou. Seznámil je kdysi dávno jejich společný kamarád. „Představil mi ji a hned se mi zalíbila. Odvezl jsem ji, ale cestou jsme se zastavili na kávu. Jak to už chodívá, zapovídali jsme se a potom jsme si dali druhé, třetí a další rande,“ řekl Laufer dle webu našehvězdy.cz.

Jeho manželka se mu líbila na první pohled

Irena se v té době rozváděla a měla čtyřletého syna Karla. Josef jí byl však oporou a rozhodl se, že se natrvalo usadí v Čechách.

„Důvodů bylo víc. Měl jsem v té době ještě docela růžové představy o budoucnosti a také jsme si říkal, že domov je tam, kde jsem dostal první facku a první pusu. Moje žena byla těhotná a navíc s malým Kájou. Teprve dnes umím ocenit, jak skvělé mi poskytla zázemí,“ vzpomínal Laufer.

„Manželka mi párkrát pomohla v mých pořadech svým výtvarným pohledem. Máme totiž velmi podobný vkus a vždycky jsme se shodli,“ tvrdil Josef. Své manželky si vždycky vážil a udělal by pro ni první poslední.

Nyní leží Laufer přes tři měsíce v umělém spánku a Greifová se modlí, aby se probudil. Nikdo nečekal, že se něco takového může stát. Do kómatu upadl v průběhu operace srdce, když mu začaly selhávat orgány.