Josef Laufer byl ještě před pár měsíci plný života a pracoval naplno hned na několika projektech. Vše se ale změnilo po banální operaci chlopně, při které nastaly komplice.

Lékaři raději uvedli zpěváka do umělého spánku, aby se jeho organismus zotavil a minimalizovali se případné zdravotní následky. Nikdo ale nečekal, jak se hospitalizace Laufera protáhne.

Klinické testy má hvězda údajně v pořádku, zlověstné ticho a neměnný stav ale nevěští bohužel nic dobrého...

O zpěváka se bojí manželka Irena Greifová a dcera Ester

Laufer byl před osudným dnem ponořený do práce, dokončoval muzikál pro děti Ostrov pokladů, který měl mít premiéru v září. Projekt pro hudebníka mnoho znamenal, proto kolegové odložili jeho premiéru.

"Premiéru jsme přeložili na pozdější termín kvůli Pepíkovi. Věřím totiž pevně, že se probudí. On se tak z celého muzikálu těšil, měl z něho obrovskou radost, že tohle bychom mu nemohli udělat," řekl deníku Blesk kolega Laufera, Oldřich Lichtenberg.

Kromě odložené premiéry Laufer kvůli umělému spánku nemohl být přítomný ani na natáčení filmu Tomáše Magnuska, který probíhá v těchto dnech. O roli se začíná šuškat, že je dokonce prokletá.

Laufer měl v těchto dnech natáčet

Právě v těchto dnech měl Josef Laufer trávit svůj čas na place natáčením filmu, jenže, jeho vážný stav to bohužel nedovolí. Pikantní ovšem je, že režisér si původně vybral na tuto roli Karla Gotta. Ten ale vloni zemřel na rakovinu.

Štafetu měl po zpěvákovi přebrat právě Laufer a opět se pouhých pár týdnů před zahájením natáčení skončil v umělém spánku! Od té doby se začalo o roli říkat, že je prokletá.

Tvůrci nemohli na Josefa Laufera čekat a proto do snímku obsadili Ladislava Freje. Zpěváka by tento fakt nejspíš mrzel, jelikož se na projekt velmi těšil. "Tím hlavním důvodem, proč jsem to vzal, je ale asi Jiří Krampol, se kterým mě pojí dávné přátelství," tvrdil nedávno. Nezbývá než doufat, že se Laufer již brzy probudí a dožene vše, co za dobu svého "odpočinku" zameškal...