Smetana s Hajem jsou spolu příští rok už třináct let, a tak by si někdo mohl myslet, že je jejich láska už vyčpělá. V sedm let starém rozhovoru pro Blesk Smetana prohlásila, že Haj je jejím mužem číslo jedna.

To, že zamilovanost podle odborníků odezní zhruba po dvou letech vztahu, ji vůbec nezajímalo. „Opravdu? Tak buď jsme výjimky, nebo že by se odborníci zmýlili?“ svěřila se.

Vojenská služba

Jordan Haj je napůl Palestinec, takže je štěstí, že se vůbec potkali. „Do Prahy přijel natrvalo před lety, aby se vyhnul vojenské službě. Nechtěl se podílet na permanentní válce, co v té oblasti probíhá. Navíc se tam necítil dobře,“ svěřila se Smetana.

„Má palestinského tatínka a českou maminku. Je Arab, který neumí arabsky, ale chodil do židovské školy. Chtěl se také věnovat herectví, což by měl v Izraeli, který se podle Jordyho nechová úplně demokraticky, jako »neŽid« složité,“ vysvětlila.

Žárlivost ke vztahu patří

„Trochu na sebe žárlíme, ale děláme si tím vlastně radost, že o sebe stojíme. Nicméně moc prostoru pro žárlení není, jsme v permanentní vzájemné fascinaci a pořád stejně zamilovaní,“ tvrdila před lety Emma.

Jordan Haj ji prý uhranul na první pohled. „Je to hezký muž... Ale nejvíc si mě získal tím, že je – bez nadsázky a klišé – dobrým člověkem. Je to čistá duše, je výjimečně chytrý, vtipný a vnímavý, skvěle tančí, umí vařit... Co víc si může žena přát!“ radovala se moderátorka.