Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šťastná maminka Markéta Konvičková popsala svůj extrémně rychlý porod

Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
Zdroj: profimedia
Markéta Konvičková

Populární česká zpěvačka Markéta Konvičková v pondělí přivedla na svět svou nádhernou dceru Amálku a porod to byl tak trochu nečekaný. Markéta totiž rodila tři týdny před termínem. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, jak porod probíhal.

Markéta Konvičková se na svůj porod nijak zvlášť nepřipravovala. Nepročítala nejrůznější příručky pro prvorodičky, protože se nechtěla stresovat možnými riziky, které s porodem souvisí. Rozhodla se tady nechat všemu volný průběh. Když jí praskla voda, zachovala chladnou hlavu, a dokonce chtěla do nemocnice dojet sama!

Její partner René nebyl doma, naštěstí byla zpěvačka u rodiny. „Renda byl kvůli práci ve Vídni a protože jsem už v posledním měsíci před porodem nechtěla být radši úplně sama, kdyby se něco semlelo, byla jsem zrovna u rodičů a prarodičů. V noci mi praskla voda, tak jsem je probudila, řekla jim pobaveně, že máme trošku narušené plány a rodina mě odvezla do nemocnice. Asi bych to zvládla odřídit i sama, ale to člověk v takové situaci ani nechce.” nechala se slyšet pro eXtra.cz.

Porod přišel v noci

Zpěvačka měla dle svých slov obrovské štěstí, protože pro ni porod rozhodně nebyl intenzivní a bolestivý jako pro drtivou většinu rodiček. „Celý den jsme čekali na kontrakce, samotný porod byl krásný a přirozený. Byla to rychlovka, za deset minut byla Amálka venku, bez jakýchkoli bolestí a oblbováků. Bylo to opravdu jako za odměnu. Na sále jsem říkala: ‚To je jako všechno? Klidně bych rodila hned znovu!‘ Byla jsem překvapená,” smála se Markéta.

„Asi to bylo tím, jak byla Amálka menší. O to víc si toho vážím, když jsem slyšela od ostatních maminek na oddělení, kolik komplikací zažily. Bylo mi moc líto, že to nemohly mít stejně jednoduché.” dodala ještě v rozhovoru pro eXtra.cz.

Porod byl rychlý a takřka bezbolestný

Příchod miminka na svět je mimořádným zážitkem, který je u prvorodiček o to intenzivnější. Hlavní je připustit si změny, které s miminkem nastanou. „Člověk si teprve musí zvyknout na to, co všechno se změnilo, zdaleka mi to ještě nedochází. Už jenom to, když tu jdu po oddělení a říkám někomu, že mám dceru, je pro mě velká novinka. Pořád se na ni dívám, je pro mě nejkrásnějším filmem a seriálem vůbec. Snažím se ani nebýt moc na sociálních sítích a věnovat se především Amálce. Postupně si na sebe zvykáme. Není asi nic víc než přivést na svět zdravé dítě,” rozplývala se Markéta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky