Markéta Konvičková se na svůj porod nijak zvlášť nepřipravovala. Nepročítala nejrůznější příručky pro prvorodičky, protože se nechtěla stresovat možnými riziky, které s porodem souvisí. Rozhodla se tady nechat všemu volný průběh. Když jí praskla voda, zachovala chladnou hlavu, a dokonce chtěla do nemocnice dojet sama!

Její partner René nebyl doma, naštěstí byla zpěvačka u rodiny. „Renda byl kvůli práci ve Vídni a protože jsem už v posledním měsíci před porodem nechtěla být radši úplně sama, kdyby se něco semlelo, byla jsem zrovna u rodičů a prarodičů. V noci mi praskla voda, tak jsem je probudila, řekla jim pobaveně, že máme trošku narušené plány a rodina mě odvezla do nemocnice. Asi bych to zvládla odřídit i sama, ale to člověk v takové situaci ani nechce.” nechala se slyšet pro eXtra.cz.

Porod přišel v noci

Zpěvačka měla dle svých slov obrovské štěstí, protože pro ni porod rozhodně nebyl intenzivní a bolestivý jako pro drtivou většinu rodiček. „Celý den jsme čekali na kontrakce, samotný porod byl krásný a přirozený. Byla to rychlovka, za deset minut byla Amálka venku, bez jakýchkoli bolestí a oblbováků. Bylo to opravdu jako za odměnu. Na sále jsem říkala: ‚To je jako všechno? Klidně bych rodila hned znovu!‘ Byla jsem překvapená,” smála se Markéta.

„Asi to bylo tím, jak byla Amálka menší. O to víc si toho vážím, když jsem slyšela od ostatních maminek na oddělení, kolik komplikací zažily. Bylo mi moc líto, že to nemohly mít stejně jednoduché.” dodala ještě v rozhovoru pro eXtra.cz.

Porod byl rychlý a takřka bezbolestný

Příchod miminka na svět je mimořádným zážitkem, který je u prvorodiček o to intenzivnější. Hlavní je připustit si změny, které s miminkem nastanou. „Člověk si teprve musí zvyknout na to, co všechno se změnilo, zdaleka mi to ještě nedochází. Už jenom to, když tu jdu po oddělení a říkám někomu, že mám dceru, je pro mě velká novinka. Pořád se na ni dívám, je pro mě nejkrásnějším filmem a seriálem vůbec. Snažím se ani nebýt moc na sociálních sítích a věnovat se především Amálce. Postupně si na sebe zvykáme. Není asi nic víc než přivést na svět zdravé dítě,” rozplývala se Markéta.