Padesátiletá hollywoodská hvězda svou vinu popírá. Obhajuje se tím, že lékař stál na místě, na kterém neměl co dělat. Advokát herečky tvrdí, že jeho klientka se prý po srážce ujistila, že lyžař je v pořádku a poté až odjela. Lékař až o několik let později začal tvrdit, že utrpěl vážná zranění s trvalými následky.

Tučné odškodné

Sanderson zažaloval hollywoodskou herečku až tři roky po nehodě. Tvrdí, že v důsledku kolize stále trpí ztrátou radosti ze života a emočním stresem, a chtěl proto jako tučné odškodné 3,1 milionu dolarů. Dle jeho názoru ho Paltrow srazila kvůli nedbalosti. „Tvrdě mě na sjezdovce srazila a způsobila mi tím poranění mozku. Měl jsem čtyři zlomená žebra a další vážná zranění,“ tvrdí šestasedmdesátiletý muž v žalobě.

Slova o zneužití

Gwyneth si stojí za tím, že se Sanderson snaží zneužít jejího statusu celebrity a přijít si díky soudu k pořádným penězům. „Mnoho vážných případů u soudů stojí kvůli přívalu nesmyslných žalob, jako je tato. Každému, kdo si pročte fakta o tomto případu, to musí být okamžitě jasné,“ uvedl k nepříjemné situaci mluvčí herečky pro britský The Telegraph. Paltrow požaduje po Sandersonovi finanční částku, kterou zaplatila za právníka a symbolický jeden dolar za způsobené škody.

Soud se spustil 21. března v Park City v Utahu, kde začal výběr poroty pro občanskoprávní řízení. Celý proces má trvat osm dní. Těžko nyní říct, jak celý případ dopadne. Spousty lyžařských středisek po celém světě se v případě srážky řídí jednoduchým pravidlem. Vinu na nehodě nese ten vzadu, protože má větší přehled než člověk níže na sjezdovce. Oba aktéři tohoto sporu tvrdí, že níže na sjezdovce byli právě oni.

Související články