Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Gwyneth Paltrow: Unylá blondýna? Ani náhodou

Zdroj: Profimedia.cz

Gwyneth Paltrow (36) měla dlouho pocit, že už se o nic v životě snažit nemusí. Nyní se ovšem znovu překonává: Jako akční hrdinka, jako matka a také jako módní návrhářka!

Mívala image unylé blondýnky, nemastné, neslané a trošičku nudné krásky, která nepatří ani do šuplíku sexbomb (umíte si ji představit pohromadě s Cameron Diaz nebo, řekněme, Jennifer Lopez?), ani do partičky sympatických „děvčat odvedle“, obdařených smyslem pro humor (s úhlavní představitelkou této kategorie Jennifer Aniston se sice spřátelila díky společné minulosti, zosobněné Bradem Pittem, ale to je taky všechno, co mají ty dvě společného). Gwyneth Paltrow zkrátka dlouho působila jako poněkud nanicovatá hvězda umělecky hodnotných filmů, na které ale nikdo nechodí. A ona sama tenhle svůj obrázek vydatně přiživovala výroky jako: „O co bych se ještě snažila? Všeho, čeho jsem chtěla dosáhnout, jsem už dosáhla. Nejsem typ člověka, který by si neustále zvedal laťku. Mám snad usilovat o to, abych se zařadila mezi největší filmové hvězdy všech dob? To mě nezajímá.“

S tím je ovšem nyní konec. Od té doby, co se Gwyneth loni vrátila z mateřské dovolené, je do práce jako drak: Vloni se proměnila v akční hrdinku po boku „železného muže“ v komiksové adaptaci Iron Man, nyní už natáčí pokračování – a mezi tím ještě stihla navrhnout vlastní módní kolekci pro francouzskou značku ZOEtee, která dorazí do obchodů letos na podzim.

Gwyneth Paltrow

Akční matka

Z unylé hvězdičky se tahle všeho schopná akční žena stala zřejmě díky (na hollywoodské poměry) neobvykle dlouhé mateřské dovolené: s dcerkou Apple a synem Mosesem byla více či méně doma téměř tři roky. Svůj návrat do práce a do života zahájila tím, že si ustřihla svou hřívu dlouhých blond vlasů: „Měla jsem k nim velmi, velmi silný vztah. Nechala jsem si je narůst v době, kdy jsem byla těhotná. Měla jsem je ještě v době, kdy byl můj otec naživu. Nosila jsem je jako talisman. A teď jsem konečně byla připravená se ji zbavit. Byl to neuvěřitelně osvobozující pocit,“ vysvětluje.

Připouští ovšem, že z návratu před kamery měla trochu obavu: „V naší branži se nikdo neohlíží do minulosti. A k ženám je tenhle byznys obzvlášť tvrdý. Není mi už pětadvacet, je mi šestatřicet. Nejsem žádný nový objev, lidi mě už znají. Člověk má najednou strach, že už se nikdy nedostane tam, kde býval před pár lety,“ konstatuje, ale s přesvědčením dodává: „Ale ani tak bych nezměnila ani vteřinu svého života, nic bych nechtěla udělat jinak.“

Gwyneth Paltrow

Její návrat se povedl na jedničku, ale stál ji spoustu dřiny. V době, kdy začala připravovat natáčení Iron Mana, ještě kojila malého Mosese a vypadala, jak říká, jako „stroj na mlíko“. „Posilovala jsem jako šílená, abych se dostala zpátky do formy. Nikdy jsem nechtěla dopadnout jako mamina, které je úplně jedno, jak vypadá.“

Pokud jde o potencionálního třetího potomka, Gwyneth nikdy neříká nikdy: „Měla jsem příšerné těhotenství, buď jsem se ládovala čokoládovou zmrzlinou, nebo se mi chtělo zvracet – nic mezi tím. Takže se mi příliš nechce to absolvovat znovu. Ale přinutila bych se, protože výsledek opravdu stojí za to,“ uvažuje. Jako pravděpodobnější ovšem vidí možnost adopce: „Já a můj muž jsme měli v životě štěstí a měli bychom to někomu vrátit. Naštěstí máme z čeho rozdávat.“

V dobré společnosti

Pravda je, že štěstí v životě Gwyneth Paltrow tedy měla. A to už od samého narození: přišla na svět jako dcera úspěšné herečky (její matka Blythe Danner hraje například v seriálu Huff) a neméně úspěšného producenta; za kmotra jí nešel nikdo menší než Steven Spielberg.

Gwyneth Paltrow, Brad Pitt

Především díky tomuto exkluzivnímu zázemí se nikdy nemusela snažit prosadit roličkami v hloupých filmech a špinit si své umělecké svědomí nezbytnými kompromisy. Brzy se také stala protěžovanou oblíbenkyní supermocného producenta Harveyho Weinsteina, který pro ni vybíral lahůdkové role ve filmech jako Zamilovaný Shakespeare (za který ve velmi mladém věku získala Oscara). Postupně chodila hned s několika nejpřitažlivějšími muži světa – mimo jiné s Bradem Pittem či s Benem Affleckem. Právě po rozchodu s Bradem Pittem dostala první (a možná jedinou) nepříjemnou životní ťafku, když se i se svým čerstvě zlomeným srdcem dostala do zorného pole zuřivých paparazziů.

Od té doby se jí ale znovu drží štěstí: Její manžel, britský rocker Chris Martin, se jako otec i jako partner přímo překonává. „Když vaše žena má za expřítele Brada Pitta, tak se holt musíte snažit,“ konstatuje.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky