Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Operní pěvkyni Dagmar Peckovou (59) připravila menopauza o to nejcennější

Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
Zdroj: Profimedia
Dagmar Pecková

Dagmar Pecková (59) se narodila 4. dubna 1961 a patří mezi české umělce, kteří naší zemi dělají ve světě skvělé jméno. Po přechodu ale musela udělat za všemi úspěchy tlustou čáru.

Úspěchy

Operní pěvkyně Dagmar Pecková (59) vystudovala pražskou konzervatoř a operní zpěv v Drážďanech. Její hlas byl vždy silný a zvučný, mohla se na něj spolehnout. Třicet let koncertovala po celém světě, získala ohromný věhlas a za roli Carmen v inscenaci Národního divadla vybojovala prestižní Cenu Thálie.

  • Semperova opera v Drážďanech
  • Královská opera Covent Garden v Londýně
  • Carnegie Hall v New Yorku
  • Koncerty v Ženevě, Paříži, Barceloně, Moskvě, Montrealu i Tokiu

Šok

Umělkyně žije s rodinou v Německu. Provdala se hudebníka Klause Schiessera, se kterým má dvě děti - Theodora a Dorotheu. Celý život vybočovala svým zjevem i pěveckým projevem a nebála se razantních rozhodnutí.

Před lety bojovala se syndromem vyhoření. Když ho s vypětím sil překonala, přišla menopauza a čekaly ji nejtěžší chvíle v životě. Stála na pódiu a cítila, že ztrácí hlas. Tóny, kterých dříve dosahovala bez problémů, zněly jinak, byly slabé a nejisté. Hormonální změny, které v jejím těle proběhly, jí vzaly celou kvartu. Nemělo smysl se dál trápit. Dosáhla úspěchů, o kterých si její kolegyně mohou nechat zdát. Album Hříšnice z roku 2015, kam nazpívala árie osudových hrdinek (Máří Magdaléna, Medea, Salomé, ..), je tak jejím posledním.

Pokračování

Stojí za chrudimským festivalem Zlatá pecka. Hraje se v klášterních zahradách, promítají se filmy, probíhají interpretační kurzy. O rok později si mohou vítězové zahrát a zazpívat po boku zkušených umělců.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky