Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co si myslí Ben Cristovao o sčítání lidu?

Ben Cristovao
Ben Cristovao
Zdroj: Profimedia
Ben Cristovao

Oblíbený zpěvák Ben Cristovao se pochlubil, jestli se také zapojil do sčítání lidu, a promluvil o tom, jak trávil čas v období pandemie.

Proč má podle vás smysl pořádat každých deset let sčítání lidu?

Určitě to důležité je, sám jsem za těch 10 let úplně někde jinde. Je super, že se povedlo převést to do online prostředí a ušetřit dost papíru. I když první víkend s webem docela zalomcoval, teď už to probíhá v pohodě a zabere to fakt jen pár minut. Takže znovu říkám, najděte si chvilku a vyplňte to.


Jaký byl důvod pro vaše zapojení do osvěty ohledně sčítání?

Protože mě samotného zajímá, jak se tady teď vlastně máme. Tahle doba je dost výjimečná a všichni víme, že je to hodně těžké období. Sčítání nám pomůže zjistit, jaký dopad to na nás jako společnost opravdu má. Které sektory jsou zasažené nejvíc a kde se naopak třeba daří. Asi nechci působit jako nějaký vážný mentor a ukazovat na lidi „hele, prosím tě, buď zodpovědný a dělej to a to“. Sami vidíme, jak to teď funguje se všemi nařízeními, a zodpovědnosti kladené na lidi je už hodně a už dlouho. Svým zapojením bych spíš chtěl říct prostě to, že mi to přijde důležité a zajímavé, a protože to není nic časově náročného, budu rád, když se každý zapojí.

 
Jen na Instagramu vás sleduje skoro 800 000 lidí. Jaký je „klíč k úspěchu“?

Snažím se být na sítích opravdový Ben, takový, jaký jsem v reálu. Moc to neučesávám a snažím se ukázat na témata, co mě zajímají, i když mi třeba ubírají na popularitě. Udržitelnost, veganství, myslet na víc než jen na sebe. Ani na sítích ale nejsem nějaký mentor, jen prostě ukazuju cestu a dávám vědět, že to jde jinak. V jídelníčku, v životě.


Jak se zaměstnáváte během pandemie?
Naštěstí mám práce dost, a to třeba díky Eurovizi, která se má uskutečnit v květnu v Rotterdamu, kde budu reprezentovat Českou republiku. Na konci loňského roku jsme taky zrealizovali projekt, co jsem měl dlouho v hlavě, JENTAK sessions. Jejich první řada se uskutečnila v osamocených kulturních halách a klubech, s druhou řadou, která teď vychází, jsme se přesunuli do areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tam jsme natočili záznam songu Pojď ke mně blíž s Miraiem Navrátilem, Pápá s producentem fiedlerskim, Máma říkala s HILLS 97 nebo teď naposledy Nic není nastálo s Davidem Kollerem. Mám z toho ohromnou radost, jsou to akusticky pojaté skladby a mají parádní atmosféru.


 
Jaké máte plány na následující týdny, měsíce? 

Myslím, že tahle doba nás krásně vycvičila v tom, že je lepší neplánovat a žít přítomným okamžikem. Tím se řídím, neupínám se na to, co bude nebo co mohlo být. Raduju se z toho, co zažívám díky rodině, kamarádům, práci, kterou miluju.

Jakým způsobem jste v době pandemie udržoval kontakt s rodinou?

Jedinou možnou cestou, kterou to šlo, a to videohovory. Volali jsme si často i se sestrou, která bydlí v L.A. Teď už je naštěstí tahle doba pryč a doufám, že se i se sestrou brzo uvidím.

Mohl jste se během lockdownu nějak věnovat sportu? Jak?

Už před časem jsem si zařídil prostor, kde mám nahrávací studio a gym zároveň. Mohl jsem tam tedy chodit a trénovat různá balanční cvičení a další cviky, abych zůstal ve formě. Na klasické tréninky se sparing partnery to samozřejmě nemělo, ale jsem rád, že jsem se mohl věnovat alespoň tomuhle.

Máte nějaký tip na cvičení doma?

To je těžké říct takhle obecně, každý jsme jiný, každý potřebujeme něco jiného. Určitě ale doporučuju se každý den ráno i večer protáhnout, klidně jen na pár minut. Na stretching se hodně zapomíná, ale svaly vám budou vděčné. Samozřejmostí by mělo být, že se na pár minut protáhnete vždycky před sportovní námahou i po ní.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky