Všechno se změnilo v jednu noc

Já a můj přítel Tadeáš jsme spolu už více než šest let. Nikdy jsme spolu neměli žádný větší konflikt, skvěle si rozumíme a vychováváme našeho rok a půl starého syna, který nám dělá jen samou radost. Absolutní pohoda se ale změnila jednoho dne zhruba před rokem, když jsme pořádali menší rodinnou oslavu.

Vždy jsem si všímala, že si můj otec velmi rozumí s maminkou od Tadeáše a byla jsem z toho nadšená. Málokdy se vidí, že by si spolu dokázali rodiče partnerů tak skvěle povídat a bavit se. Právě na rodinné oslavě se můj otec trochu připil a stejně tak i matka mého přítele. Zničehonic se najednou oba dva zvedli s tím, že už jsou unavení a pojedou domů. Tak jsme se s nimi rozloučili a nijak to neřešili. Ani ve snu by mě tenkrát nenapadlo, co se nakonec stane.

Odjeli z oslavy, ale společně

Asi o týden později se máma přítele nějak přeřekla a nakonec z ní vypadlo, že z oslavy odjela i s mým otcem a strávili spolu noc. Ani já, ani Tadeáš, jsme jim na to nic neřekli. Vlastně jsme ani nevěděli co.

Nešlo ale o jednorázovou záležitost. Můj otec a matka Tadeáše spolu začali trávit stále více času, až se z nich nakonec stal pár. Jen pro upřesnění, moji rodiče jsou již dlouho rozvedení a stejně tak rodiče partnera, takže o žádné rozbourání rodiny nešlo. No, a aby toho nebylo málo, tak se po několika měsících zasnoubili. S partnerem jim pochopitelně přejeme štěstí. Přece jen byli dlouho sami a nemohli najít vhodný protějšek. Nemohu se ale ubránit pocitu toho, že je to zkrátka divné. Vždyť když se vezmou, tak ze mě a z Tadeáše budou prakticky nevlastní sourozenci.

Navíc i já a Tadeáš se chceme vzít. Možná je to úsměvné, ale říkám si, jestli to pak vůbec bude možné. Nevím. Jsme z toho zmatená. Byť si neskutečně přeji, aby byli oba ve svých životech šťastní a spokojení, přijde mi tahle situace neuvěřitelně zvláštní.

Text byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která jej předala redakci. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Související články