Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Blíží se Vánoce. Začínám být nepříjemná na partnera!

Blíží se Vánoce. Začínám být nepříjemná na partnera!
Blíží se Vánoce. Začínám být nepříjemná na partnera!
Zdroj: Isifa.com

Předvánoční období přináší shon, stres a deprese. A tak ženy místo toho, aby si užívaly klidu, jsou nervózní, podrážděné a nepříjemné na partnera. Víme, co s tím.

Diskutujte: Zažíváte každý rok předvánoční depresi a odnáší to partner?

Mohlo by vás zajímat: Test: Vánoce z historického pohledu nebo Nepečené rychlé cukroví – Ať mají Vánoce správný koule!

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Opravdu? Většina žen potvrzuje pravý opak. Čím víc se vánoční dny blíží, tím víc jsou podrážděné a propadají depresím. Nestíhají úklid, pečení cukroví, mnohdy nemají čas ani nakoupit a zabalit dárky. Nebo na ně prostě nemají peníze. A výsledek? Jsou nepříjemné na svého partnera.

Pijte kávu, deprese klesnou o 15 %

  • Depresí dnes trpí 10 až 15 % lidí a mnohem častější je u žen.
  • Depresemi nejvíce trpí ženy středního věku. Každá čtvrtá žena mezi 45 a 64 lety depresemi trpí.
  • Proti depresím funguje podle odborníků káva. Ženy, které si jí dopřejí dva až tři šálky denně, jsou o 15 % méně náchylné k tomu, že je deprese potká. Od čtyř šálků výše pak dokonce o 20 %.

Blíží se Vánoce. Začínám být nepříjemná na partnera!

Vánoční shon? Odnese to partner!

„Před Vánocemi nikdy nestíhám a všechno se na mě sype. Když slyším, jak každý peče třicet druhů cukroví, dělá generální úklid bytu a dárky už má dávno zabalené, mám z toho jen deprese. V obchodech jsou davy lidí, a to taky nesnáším.

Padá to na mě ze všech stran a vylívám si to na partnerovi,“ popisuje svou situaci Dáša (28). Podobně je na tom i Andrea (37). „Jednou bych chtěla zažít klidné a pohodové Vánoce. Jenže místo toho jsem podrážděná, že nic nestíhám, vystresovaná a odnáší to partner. Utrhuju se na něj kvůli maličkostem, a to by se stávat nemělo,“ přiznává.

Jsou tu Vánoce a já bez peněz!

Muži Vánoce a období, které jim předchází, většinou tak dramaticky neprožívají. Svátky je nechávají v klidu, což se o ženách rozhodně říct nedá. Nejvíce je trápí starosti o domácnost, ovšem ani finance je nenechají v klidu.

 

„Vánoce jsou tu za chvíli a já nemám ještě ani jeden dárek. Nemám na ně totiž peníze. Žijeme od výplaty k výplatě, neušetřím vůbec nic. Partner slíbil, že nějakou korunu donese, ale nesplnil to. Díky tomu jsem na něj nepříjemná. Nemůžu nikomu nic koupit,“ svěřuje se Jolana (39), kterou trápí jiný předvánoční problém – nedostatek financí.

Blíží se Vánoce. Začínám být nepříjemná na partnera!

Tipy KAFE.cz: Jak zvládnout předvánoční depresi

  • Nepřehánějte to s úklidem. Když nebudete zničená z neustálého gruntování bytu, budete mít lepší náladu, a tím pádem budete i příjemnější na partnera. Ideálním řešením je pozvat si úklidovou firmu.
  • Není třeba mít dvacet druhů cukroví. Bohatě budou stačit dva. Anebo je tu jiná možnost – cukroví si koupit. Odpadne vám práce a vy se budete opět moct věnovat svému partnerovi.
  • Udělejte si radost. Moc dobře víte, že Ježíšek nechodí, a tak si udělejte radost a kupte si něco, po čem dlouho toužíte, sama. Něco na sebe či drobnost do domácnosti. I taková věc dokáže skvěle zlepšit náladu.
  • Někam si vyrazte. Adventní období by bylo být klidné a připravit vás na příjemné prožití svátků. I když toho máte hodně, udělejte si čas a vyrazte někam s partnerem. Na dobrou večeři při svíčkách, do kina či divadla, zkrátka někam, kde vám bude oběma příjemně.
  • Dopřejte si předvánoční dobroty. Trocha alkoholu a cukru dokáží zlepšit náladu, a tak si zajděte na vánoční trhy, dejte si trdelník a svařené víno a hned vám bude lépe.
  • Nedržte diety. Alespoň ne nějaké drastické. Nepříjemná na partnera totiž můžete být i z hladu. Trocha cukroví vám neublíží a na štíhlou linii můžete myslet zase po Vánocích.
  • Dárky objednejte přes internet. Z klidu domova si projděte nabídky obchodů a objednejte vše, co potřebujete. Ušetříte spoustu času, ale i peněz, protože ceny na internetu bývají mnohdy výhodnější. Když to uděláte co nejdříve, ještě to stihnete...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky