Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mikro francouzská manikúra je hit roku 2023, nosí ji Jennifer Lopez nebo Zendaya

Mikro francouzskou manikúru nosí hvězdy i na důležité společenské události.
Mikro francouzskou manikúru nosí hvězdy i na důležité společenské události.
Zdroj: Profimedia.cz
Více v galerii
Mikro francouzskou manikúru nosí hvězdy i na důležité společenské události.

Když se řekne francouzská manikúra, pravděpodobně si představíte dokonale vyleštěné, nenápadné nehty s výraznou bílou linkou na okraji. Co ale když se řekne mikro francouzská manikúra? Tahle nová variace na osvědčenou klasiku v úpravě nehtů bere svět krásy útokem a propadají jí i celebrity.

Možná jste tenhle trend už zaznamenali. Termín „mikro francouzská manikúra“ poslední měsíce koluje po světě, na TikToku má téměř 300 milionů zhlédnutí a denně se objevuje řada nových vzrušujících nápadů, jak k této úpravě nehtů kreativně přistupovat. Tahle variace klasických francouzských nehtů prostě boduje. A na tenhle trend naskočila i řada celebrit jako Jennifer Lopez, Zendaya nebo Hailey Bieber, čímž se mikro francouzská manikúra definitivně dostala do hlavního proudu zájmu všech žen, které chtějí mít krásně upravené ruce.

Co přesně je "mikro francouzská manikúra"?

Juanita Huber-Millet, zakladatelka a kreativní ředitelka společnosti Townhouse, stránkám glamourmagazine.co.uk popisuje mikro francouzskou mnikúru jako moderní pojetí tradiční francouzské manikúry. Místo obvyklých silných bílých špiček se v této verzi podél okraje nehtu maluje tenká a jemná linka, která vytváří jedinečný a decentní vzhled. Přestože si mikro francouzská manikúra zachovává sofistikovanost a jednoduchost klasické francouzské manikúry, přidává styl micro French navíc jakýsi nádech kreativity a hravosti díky začlenění barevných odstínů nebo alternativních textur.

V nedávné době to ukázala například Jennifer Lopez. Její mikro francouzskou manikúru s chromovým efektem označil nehtový umělec Tom Bachik jako "Micro French Fantasy". Zkombinoval totiž na nehtech zpěvačky prvky virální manikúry s glazovaním celofánových nehtů a trendem mikro francouzské manikúry. Výsledkem byla fascinující rozmazaná mikro francouzská manikúra.

Také herečka Zendaya nedávno ohromila jemnou mikro francouzskou manikúrou, kterou pro ni vytvořila nehtová umělkyně Marina Dobyk. Zendaya ukázala na začátku dubna při otevření centra v Bombaji elegantně prodloužené nehty s krátkou délkou a zaobleným okrajem, které zachovávaly přirozený tvar. Dobyk jí použila jako základ lesk na rty a růžový lak na nehty a přidala k tomu tenkou bílou linku, která procházela celým okrajem nehtů. Konečným výsledkem byl svěží, čistý a zdravý vzhled, který by herečce mohla závidět kdejaká nehtová kampaň.

Jaký je rozdíl mezi mikro francouzskou a klasickou francouzskou manikúrou?

Rachel Apfel Glassová, zakladatelka společnosti Glosslab, pro stránky bustle.com vysvětlila, že mikro francouzská manikúra představuje oproti tradičním stylu jemný, minimalistický zvrat. Je ideální pro ženy, kteří hledají pro své nehty jednodušší, ale hravou variantu úpravy. Namísto silných bílých špiček má podle ní mikro francouzská manikúra mnohem tenčí linii laku na okraji nehtu.

Mariz "Reece" Gutierrezová, zakladatelka nehtového salonu Holy Chic + Co, zase vyzdvihuje univerzálnost této manikúry a říká, že ji lze přizpůsobit široké škále estetických stylů a že je dokonce možné se do ní snadno pustit i doma.

Chcete-li si sami upravit nehty ve stylu "micro french", doporučuje Gutierrezová použít tenký štěteček na nehty a nakreslit na jejich konečky linku. To umožňuje přesnou kontrolu nad mikro velikostí klasické francouzské linky na vršku nehtu. Některé ženy mají slabost pro linku sotva viditelnou, které si vlastně ani nevšimnete, pokud se nepodíváte zblízka.

Pokud se vám něco takového zdá příliš náročné na provedení, můžete podle Gutierrezové nalít malé množství laku na rovnou plochu a nehty do něj lehce namočit. Ať už zvolíte jakýkoli postup, nezapomeňte, že v případě neúspěchu byste měly mít vždy po ruce odlakovač na nehty, který je v takových případech vaším nejvěrnějším spojencem. Gutierrezová radí, abyste se případně nebály použít ho i k vylepšení a zdokonalení linií mikro francouzské manikúry a zajistily tak, že budou rovné a čisté, jak mají.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky