Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Modeláž nehtů: Krok za krokem a fotky navrch

Zdroj: http://www.modelaznehtu.cz/, http://www.salony-krasy.cz/, http://www.studio-sunshine.cz,Profimedia

Pěstěné a dobře upravené nehty zdobí ženskou ruku a podtrhují celkový půvab každé ženy bez rozdílu věku...

Bylo nebylo

Nemyslete si, že úprava rukou a nehtů je výdobytek naší doby. Již archeologické nálezy z Turecka dokazují, že v době kamenné předkládali lidé zvěřinu s upravenýma rukama i nehty. Používali k tomu malé mušle, jež sloužily k tvarování nehtů. Zalíbení v úpravě nehtů je znát i z doby Babylónie, kdy v hrobkách egyptských králů a jejich dvořanů byly nalezeny manikúry s plátky zlata.

Barvilo se hennou

Na Středním východě si ženy v době Alexandra Velikého barvily nehty hennou. Indické ženy té doby zase využívaly pryskyřičnou látku červené barvy z výměšků hmyzu. A nemylte se, barvení a zdobení nehtů nebylo jen výsadou žen! Tečkou uniformy římských a babylonských válečníků byly dobře upravené a barvené nehty a tónované rty. Egyptská královna Kleopatra používala hennu, která se takto využívala ke zdobení nehtů až do 17. století.

A přišly laky

Pak v Orientu vznikly další rozličné způsoby a využití přírodních barviv. Zhruba roku 1917 se na trh dostal první tekutý růžový lak. Nastala éra barevných laků. Novodobá manikúra pak zahájila nesčetné varianty a způsoby zdobení a úprav nehtů. Od jejich délky a zlacení, až po lepení růžového papíru. Upravené nehty ve své době určovaly stavovskou příslušnost a šlechtictví. Již od 50. let minulého století se vymýšlely další a další způsoby jak nehty posílit, prodloužit a zkrášlit. Začaly se používat akryly, které spustily výrobu a produkci nehtového průmyslu, ale díky nespokojenosti se zápachem akrylů spatřily světlo světa další alternativy akrylových preparátů a objevily se také gely. Zpočátku byly přijímány veřejností neochotně, ale přetrvávají stejně jako novodobé akryláty do dnešní doby.

Dnešní trendy

Pěstování nehtů a péče o ně se stala v dnešní době běžnou součástí života žen. Gely se těší stále větší popularitě a trendem je návrat k přírodnímu způsobu manikúry. Nová kosmetická centra s komplexním servisem na vysoké úrovni nabízející veškeré služby v oblasti úprav nehtů, jsou dnes již zcela běžnou záležitostí.

Samotná modeláž

Umělé zpevnění či prodloužení přírodních nehtů se provádí kvalitními a neagresivními umělými hmotami. Složky z nich se neuvolňují nijak do těla, jsou jemné a šetrné vůči vašim nehtům. Modeláž při první návštěvě salonu trvá zhruba hodinu.

Postup, kterým si při prvotní modeláži projdete:

1. Očištění vašich nehtů, jejich zkrácení a obroušení.
2. Nalepování umělých nehtů, k dispozici má manikérka několik druhů a velikostí nehtů.
3. Po nalepení se nehet zabrousí, zkrátí na požadovanou délku, natře gelovou vrstvou, nechá zatvrdit UV lampou.
4. Pak přichází samotné zdobení.

Máte k dispozici svoji vlastní představu a volbu či nabízené vzory. Zde záleží jen a jen na vás a vašem vkusu, případně na domluvě s manikérkou. V kurzu je stále tzv. »francouzská manikúra« a zdobení nehtů se širokým bílým pruhem na konci nehtu. Každá vrstva, jež se na nehet »namaluje«, se opět zatvrzuje lampou s UV zářením. Ve finiši se vše přetře bezbarvým lakem, nechá zatvrdit a na lůžka nehtů se nanese výživný olej.

Co pak?

První hodinu po modeláži nehtů buďte na ně velmi opatrná, než vrstvy důkladně proschnou a budou kompaktní. Celý den po první modeláži, kterou absolvujete, můžete mít pocit těžkých nehtů a někdy necitlivé prsty a nehty. Toto brzy vymizí.

Na co všechno si dávat pozor?

S novými nehty si dejte pozor při úklidu ( používat rukavice a netlačit intenzivně na nehty při ždímaní a mytí ), berte věci bříšky prstů, buďte opatrnější při zavírání a otevírání šuplíků, skříní a dveří. Při vyndávání předmětů z kapes je raději vysypte, při obouvání bot využijte lžíce, při stlaní a zasunování prostěradla pod matrace použijte třeba pravítko. Pozorná buďte také při řízení vozu a otevírání dveří, tankování, upravování sedadel a údržbě auta. Zkuste využít pevných pomůcek. Při zavírání řetízků, hodinek a také sbírání mincí, si najděte jiný způsob (nebo využijte partnera, kamarádku). Dobré je vědět, že v mrazu hmota na nehtech zamrzá a stává se křehčí, proto určitě noste rukavice. Naopak v sauně vás nehty mohou pálit, rychle se zahřejí na teplotu místnosti.

A co když se zlomí?

Mnoho žen před vámi již modeláž nehtů vyzkoušelo a mnohým z nich se podařilo si je poškodit. Stačí se jen objednat na opravu nehtu. Totéž platí o následné návštěvě manikérky, k té se nezapomeňte objednat zhruba za 3 týdny až měsíc po první modeláži. Nehty totiž odrůstají a s nimi i vaše nová ozdoba. Manikérka vám při další návštěvě odstraní vrchní vrstvu, opraví co je potřeba a nanese novou s novým designem, či budete li si přát, tak zdobení původní.

Tečka

Pokud vás neodradil výčet »bezpečnostních« opatření života s umělými nehty, tak věřte, že to stojí za to. Stačí jen trocha opatrnosti a vynalézavosti při manipulaci s předměty a můžete dělat úplně vše. Každá žena bez ohledu na věk nebo profesi by měla mít upravené nehty, modeláží nehtů uděláte radost sama sobě a pozvednete si sebevědomí. Radost nebudete mít jen vy, ale i vaše okolí. Ruce jsou vidět vždy a všude a jsou vaší vizitkou. Tak si dopřejte radost z pocitu krásně upravených rukou!

Tipy Kafe.cz

Francouzskou manikůru zvládnete ale i sama – například s těmito výrobky:

Francouzská manikúra (Bourjois)

Sada obsahuje: speciální bílý lak na konečky nehtů, lak na nehty Very Vernis (odstín Rose Lounge) a ultra lesklý lak na závěrečnou fixaci.

Cena: 395 Kč

Francouzská manikúra One Minute (Dermacol)

Rychleschnoucí francouzská manikúra – nehty jsou hotové již za 60 sekund.

Cena: 89 Kč

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Šípky: Co vám pomohou léčit?

V přírodní lékárně najdeme mnoho rostlinek léčících jakékoli neduhy. Není ten správný čas vrátit se k tradicím našich babiček?

Akční letáky