Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slavné maminky, které se nestydí za porodem zničená těla

Změny po porodu
Změny po porodu
Zdroj: Shutterstock

Dříve slavné ženy těhotenství spíš skrývaly. Hollywoodské hvězdy, pokud si vůbec dovolily být matkami, své neobvyklé tvary rozhodně veřejně neprezentovaly, a pokud se znovu objevily ve světle reflektorů, tak v plném lesku, jako by matkami ani nebyly. Od té doby jsme ovšem ušli ve společenském vnímání ženského těla a jeho proměn velký kus cesty.

Dnešní doba je mnohem otevřenější a celebrity naopak rády vystavují svoje těhotná těla na sociální sítě. Zdá se, že kdo nemá těhotenské fotky s odhaleným břichem, jako by ani nebyl. Ovšem jiná je situace po porodu. Modelky, herečky a influencerky jako by donedávna soutěžily o to, kdo se dříve po porodu ukáže v perfektní formě. A byly pro to ochotné udělat téměř vše, nejen využít zázraků plastické chirurgie a úprav fotek, ale tvrdý režim sestávající z diet a cvičení nasadily často již v šestinedělí. Brazilská topmodelka Adriana Lima předváděla v roce 2012 coby jeden z andílků Victoria’s Secret spodní prádlo této značky na módní přehlídce jen dva měsíce po porodu svého druhého dítěte. Nebylo to ovšem zadarmo, jakmile to bylo po porodu možné, cvičila tři hodiny denně a jedla pouze speciální stravu. Kolegyní na mole jí byla její krajanka Alessandra Ambrosio, která porodila šest měsíců před přehlídkou.

Adriana Lima - dvě děti Adriana Lima - dvě děti Zdroj: Profimedia.cz

Nebylo divu, že to na běžné ženy, které neměly možnost ani chuť dát po porodu dítě chůvě a věnovat se práci na postavě, vyvíjelo enormní tlak. Samozřejmě neměly pár měsíců, nebo dokonce týdnů po porodu dokonalou postavu a v porovnání s přemotivovanými celebritami se cítily neschopné a neatraktivní. A tehdy jiné vlivné celebrity a influencerky poznaly, že nazrává doba na změnu. A začaly zveřejňovat svá těla po porodu taková, jaká jsou, aby dodaly ostatním matkám sebevědomí a ukázaly, že je normální, že se tělo po porodu změní, a že někdy trvá dlouho, než se dostane do původní formy. A že po porodu několika dětí se do původní formy třeba už nedostane, ale není to důvod k depresi.

Mezi průkopnice upřímného trendu se zařadila spousta influencerek a celebrit, například americká playmate Kendra Wilkinson, známá dokonalou postavou. Ta se neostýchala vyfotit své břicho poznamenané striemi po dvou dětech už v roce 2016. Stejně se zachovala australská blogerka a influencerka Olivia White, jejíž instagramový účet House of White sleduje na 150 tisíc sledujících. Ta vyfotila své tělo po porodu tak, jak je, s povolenou kůží i striemi. Nenechala se tím ale nijak rozhodit, naopak sledujícím ukázala, že ženské tělo prostě takto po porodu vypadá, má to svůj důvod a není se za co stydět. 

 Kendra Wilkinson Kendra Wilkinson Zdroj: Profimedia.cz

Přidala se i první liga celebrit, Ashley Graham, jedna z nejznámějších plus size modelek na světě, sdílela na Instagramu fotografii svého břicha měsíc po porodu se zřetelnými fialovými striemi s komentářem „Jsem to pořád já, jen pár nových příběhů“. Upřímná fotka nasbírala jeden a půl milionu lajků! Stejně tak svoje tělo sdílela třeba manželka amerického herce Aleca Baldwina, jogínka Hilaria, která se nestyděla ukázat, že její břicho není okamžitě po porodu ploché a že je to naprosto normální. A to je opravdu ve špičkové kondici, přestože porodila už pět dětí. Katy Perry týden po porodu dcery ukázala unavený obličej bez make-upu a s neupravenými vlasy, stále velké povolené břicho v jednorázovém poporodním spodním prádle a nalitá ňadra v kojicí podprsence. Dala tím najevo, že pár dní po porodu vypadají prostě všechny ženy, včetně velkých hvězd, jako po porodu a že nemá smysl předstírat, že snad nikdy neporodily.

PLAVKY pro PLNOŠTÍHLÉ postavy podle ASHLEY GRAHAM. Jaké vybrat? PLAVKY pro PLNOŠTÍHLÉ postavy podle ASHLEY GRAHAM. Jaké vybrat? Zdroj: Profimedia.cz

Dodala tím odvahu i běžným ženám, aby se nestyděly za své poporodní tělo. Není jen na ozdobu, naopak pro nás udělalo obrovský kus práce, měsíce nosilo a poté živilo zdravé dítě, a je nesmysl chtít, aby vypadalo neustále jako ze žurnálu (kde jsou navíc fotky prohnané photoshopem). Koneckonců který muž vypadá stejně ve dvaceti jako ve čtyřiceti? A to se jeho tělo ani nemuselo vyrovnávat s tak náročnou změnou, jako je těhotenství a porod. Ženy proto na sebe rozhodně nemusí být tak přísné.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky