Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dieta, která vám dovolí jíst před spaním, existuje, musíte jen dobře počítat

Známe dietu, která vám dovolí jíst před spaním
Známe dietu, která vám dovolí jíst před spaním
Zdroj: Thinstock

Ano, opravdu existuje styl stravování nebo chcete-li dieta, při které budete mít dovoleno konzumovat jídlo před spaním. S jednou podmínkou, budete muset hodně počítat.

Budete totiž muset počítat kalorie a občas kouknout do tabulky, ale naučíte se jíst pravidelně a vyváženě. Kila půjdou rychle dolů. Můžete ji držet dlouhodobě, aniž byste se museli bát, že svému tělu uškodíte.

Princip diety:

Dieta je založená na nízkém obsahu sacharidů a přísunu potravin s nízkým glykemickým indexem. Energie se z nich uvolňuje postupně a člověk se cítí dlouho sytý. Sacharidy mají v jídelníčku tvořit maximálně 40 procent denního energetického příjmu, třicet procent připadá na bílkoviny a třicet procent na tuky.

Jídelníček je založený na kuřecím a rybím mase, zelenině, ovoci, nízkotučných mléčných výrobcích, olivovém oleji a celozrnném pečivu. Jí se pravidelně 5x až 6x denně, přestávky mezi jídly nesmí být delší než čtyři hodiny. Poslední jídlo by mělo přijít těsně před spaním – sklenice vína a malý kousek sýru.

Jednotlivá jídla by neměla přesáhnout 2000 KJ, ke každému se pije sklenice vody. Z potravin musíte volit takové, které mají nízký glykemický index. Tedy zakysané mléčné výrobky, celozrnné pečivo, sýry nebo zeleninu. Kromě vína je tabu alkohol a nápoje s kofeinem, obejít se musíte i bez sladkostí.

Náš názor:

Dieta je pro trpělivé lidi, kterým nevadí přepočítávání kalorií, vážení potravin a delší příprava dietních jídel. Na druhou stranu dieta nebrání zpevňování svalů a zrychluje metabolismus.

Kdo ji drží:

Sarah Jessica Parker, Sarah Michelle Gellar

Výhody:

Při zónové dietě člověka nepřepadává hlad. Navíc při ní můžete snadno budovat a zpevňovat svaly. Hodí se tedy i pro sportovce, kteří se potřebují dostat zpátky do formy. Dieta vám navíc pomůže zlepšit stravovací návyky a zrychlit metabolismus.

Nevýhody:

Zónová dieta je obtížná na počítání kalorií a vážení. Člověk navíc musí znát glykemický index jednotlivých potravin. Pomoci vám v tom mohou tabulky, které se dají běžně najít na internetu. Můžete také trpět chutí na sladké. Příprava jídel je náročnější na čas.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU