Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tiger Woods po děsivé nehodě: Kariéra v ohrožení. Jak to s ním vypadá?

Tiger Woods
Tiger Woods
Zdroj: Profimedia.cz
Tiger Woods

Nejznámější golfista planety Tiger Woods unikl jen o vlásek jisté smrti. V úterý totiž havaroval se svým SUV v jižní Kalifornii. S autem, které se před zastavením několikrát přetočilo, vyletěl ze silnice a z vozidla jej s mnohočetnými poraněními museli vyprošťovat hasiči. Právě vážná poranění by mohla sportovci v budoucnu znemožnit návrat na zelený trávník.

Jeho fanoušci a rodina zůstali v šoku. V úterý 23. února se slavný golfista Tiger Woods vydal na projížďku po jižní Kalifornii, když za dosud neobjasněných okolností vyletěl s autem ze silnice. Vozidlo bylo po nehodě na odpis a Woods přežil jen zázrakem. Z hrůzné události si však odnesl několik zlomenin, nejhůře dopadly jeho kotník a holenní kost. Sportovec nyní leží v nemocnici, je však podle deníku Los Angeles Times mimo ohrožení života. 

Tyč a šrouby v noze

Bližší informace o golfistově zdravotním stavu zatím nejsou známé. Očekává se, že Tiger Woods v nadcházejících týdnech odhalí, s jakými následky se bude muset v důsledku svých zranění potýkat. Detailněji však jeho poranění na Twitteru popsal lékař Anish Mahajan. 

„Pan Woods utrpěl rozsáhlé ortopedické poranění na pravé dolní končetině, která byla ošetřena během pohotovostní operace. Otevřené zlomeniny postihující horní a dolní části holenní a lýtkové kosti byly napraveny zasunutím tyče do končetiny,“ píše lékař na Twitteru. „Další zranění v podobě zlomených kostí v kotníku a chodidle byla ošetřena voperováním šroubů,“ dodává ještě.

Trvalé následky

Vzhledem ke všem zraněním, která jsou skutečně rozsáhlá, se nabízí otázka, zda se golfista vůbec někdy vrátí na profesionální sportovní dráhu. „Tato zranění mají velkou spojitost s případnou posttraumatickou artritidou,“ nechal se slyšet Woodsův lékař. „To vyvolává obavy nejen o to, zda bude moct Tiger znovu hrát golf, ale celkově o to, jaký to bude mít dopad na jeho život. Mohl by do konce života trpět velkými bolestmi,“ dodal ještě.

V současné době je však předčasné hovořit o následcích, neboť se teprve ukáže, jak dobře se rány hojí. Je také důležité, aby se v místech, kde došlo k otevřeným zlomeninám, neobjevila infekce, která by rekonvalescenci značně zkomplikovala. Tak či tak má před sebou golfista hodně dlouhou cestu, než se plně zotaví…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky