Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Plány prince Charlese: Až bude králem, zbaví se Meghan a Harryho

Princ Charles
Princ Charles
Zdroj: Profimedia
Princ Charles

V posledních dnech se stále více spekuluje o tom, že se královna Alžběta II. po mnoha desetiletích vzdá své vlády nad Velkou Británií a na trůn usedne její syn, princ Charles. To by mohlo znamenat velkou změnu nejen pro Anglii, ale také pro Harryho a Meghan. Charles má prý totiž v plánu dvojici definitivně odstřihnout. 

Se smrtí jejího manžela, prince Philipa, se královně Alžbětě II. zcela jistě honí hlavou nejrůznější myšlenky. Podle webu Nottingham Post by jednou z nich mohlo být i vzdání se trůnu a přenechání vlády jejímu synovi, princi Charlesovi. Tohoto momentu se však dle všeho obávají mnozí členové samotné britské královské rodiny. Charles má totiž, coby král, v plánu velké změny. 

První půjdou Harry a Meghan

Jakmile princ Charles usedne na trůn, budou se dít věci! Tak to alespoň tvrdí expertka na britskou královskou rodinu Angela Levin, která v minulosti napsala několik knih o princi Harrym a princezně Dianě. Podle ní je největším zájmem prince Charlese značně snížit počet členů jeho rodiny, kteří pracují ve službách monarchie. „Princ Charles vždy chtěl odstřihnout některé z členů královské rodiny, aby ušetřil peníze. A také chtěl, aby si lidé v královských službách skutečně zasloužili peníze, které dostávají od daňových poplatníků,“ prozradila Angela Levin.

Právě z tohoto důvodu by podle expertky a spisovatelky měli přijít první na řadu Meghan a Harry. Ti se sice vzdali práce ve službách královny, nadále se ale věnují určitým činnostem souvisejícím s britskou královskou rodinou a službě lidu, za což jistě nějaké finance inkasují. 

Kdo bude další?

Pokud má Angela Levin pravdu, pak ve službách monarchie zůstanou jen Charles, jeho manželka Camilla, princ William a Kate a jejich děti. Charles by rovněž mohl po dalších členech rodiny chtít, aby si našli klasickou práci, jako je zvykem v jiných evropských zemích, v nichž existuje monarchie. 

Je tedy velmi snadné předpokládat, že další členové britské královské rodiny se děsí dne, kdy Charles usedne na trůn. Podle Levin se ale takový okamžik nezadržitelně blíží. „Myslím, že královna chce nadále vykonávat svou službu, ale nakonec odstoupí. Navíc bude velmi těžké vrátit se do běžného provozu po pandemii koronaviru. Popravdě, věřím, že bude více než vděčná, že bude moci předat žezlo Charlesovi,“ dodala ještě. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU