Během dětství a dospívání by ji zcela jistě ani nenapadlo, jak razantně se jednou její život změní. Monacká kněžna Charlene se narodila v Zimbabwe. Její otec byl obchodník a matka sportovkyně a trenérka plavání. A právě proto se i Charlene odmala věnovala plavání, a co víc, ve sportu byla skvělá. V roce 1999 dokonce na Afrických hrách získala tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. O dva roky později reprezentovala Jihoafrickou republiku na olympijských hrách v Sydney. Pak se její život změnil navždy.

Osudové setkání

Díky svojí lásce ke sportu poznala i lásku jinou. Seznámila se totiž s monackým knížetem Albertem II., který je sám nadšeným sportovcem. Dohromady se však dali až o několik let později a jako pár se světu poprvé ukázali v roce 2006. Tím se Charlene dostala ještě víc na oči veřejnosti a okamžitě se začalo mluvit o jejím stylu oblékání.

Vzhledem k tomu, že Charlene žila sportem, dávala přednost volnějšímu oblečení. Častokrát tak na ní byly k vidění tílka, džíny nebo pohodlné kalhoty. Zpočátku komentáře lidu nijak neřešila, postupem času si však začala uvědomovat svou důležitost a také to, že je její osoba inspirací jiným ženám.

Změna stylu

Podle webu Proženy.cz se jejím módním guru stal světoznámý návrhář Giorgio Armani, se kterým se kněžna seznámila již v roce 2006. Tenkrát jej údajně naprosto odzbrojila svou krásou a vlídností. Když pak byly v roce 2010 oznámeny její zásnuby s monackým knížetem, bylo jasné, že coby budoucí monacká kněžna bude Charlene muset zapracovat na svém šatníku. A na pomoc velmi rád přispěchal právě Giorgio.

A tak se sice z krásné, ovšem poněkud volnomyšlenkářské Charlene stala nádherná a elegantní žena se smyslem pro módu a styl. Na svatbě, která proběhla 1. července 2011, na sobě měla nádherné bílé šaty z Armaniho dílny. Byly ušity z luxusního hedvábí a pokrývalo je 40 000 krystalů Swarovski. Tvorba šatů trvala neuvěřitelných 2500 hodin.

Vážená návštěvnice módních přehlídek

Monacká kněžna Charlene všem ukázala, že je velmi snadné propadnout elegantnímu oblékání. Před lety by ji možná ani nenapadlo, že jednou dá přednost dlouhým šatům a exkluzivním látkám místo tílek a volných džínů. Dnes se přátelí s ikonami módního průmyslu, jako jsou Ralph Lauren či Raf Simons.

Ve svém módním stylu Charlene spojuje tradici, půvab, vrozenou krásu i současnost. Je skutečně nádherná a právem je označována za jednu z největších módních inspirací. Stačí jeden rychlý pohled do naší galerie, a sami uznáte, že zaslouženě.