Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry a Meghan se chtějí zpět do Anglie, ale brání jim v tom úřady

Vévodkyně Meghan a princ Harry
Vévodkyně Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia

Před rokem se princ Harry a jeho žena Meghan rozhodli vzdát svých královských povinností, přesto na britskou královskou rodinu nezanevřeli. Během svého velkého prohlášení uvedli, že budou rádi trávit čas střídavě jak v Americe, kde momentálně žijí, tak ve Velké Británii, aby byli nablízku oběma rodinám. Vzhledem k současné situaci ve světě je však nejasné, kdy se dvojice do Velké Británie podívá.

Princ Harry a Meghan by se rádi vydali do Velké Británie, aby mohli trávit čas i s ostatními členy britské královské rodiny. Ostatně již během svého velkého oznámení, ve kterém uvedli, že se chtějí vzdát svých královských povinností, se nechali slyšet, že chtějí trávit svůj čas střídavě v Americe i Anglii. 

Kdy se ale do Velké Británie vydají? Jak tvrdí server Hello Magazine, podle původních zpráv se měli do království podívat již v prosinci roku 2020, a to hlavně kvůli soudu Meghan a vydavatelství Associated Newspapers. Zde se měl řešit dopis, jejž Meghan před lety zaslala svému otci, ten ho následně poskytl deníku Daily Mail, který jej otiskl. Nicméně soud byl nakonec odložen na podzim roku 2021. Dvojice by se v dohledné době zcela jistě do Velké Británie ráda podívala. Překážkou je ale lockdown kvůli pandemii koronaviru. 

Princ Harry a Meghan Princ Harry a Meghan Zdroj: profimedia.cz

Podle aktuálních britských pravidel musí každý, kdo na území přicestuje ze Spojených států, zůstat po dobu deseti dní v izolaci. Při návratu do Ameriky musí cestující mít negativní test na koronavirus ne starší než tři dny.

V souvislosti se stěhováním prince Harryho do Spojených států se rovněž hojně mluvilo o tom, zda zažádá o zelenou kartu či americké občanství. Dle dostupných informací však ani k jednomu v dohledné době nedojde. Ačkoliv by změna občanství Harrymu ve spoustě věcí pomohla, musel by také ve Spojených státech platit daně, což může být v mnoha ohledech nevýhodné.

princ Harry, vévodkyně Meghan princ Harry, vévodkyně Meghan Zdroj: Profimedia

Harry se již v minulosti několikrát zmínil o tom, že by svou rodnou zemi rád navštívil. Naposledy to bylo v srpnu loňského roku. „Rozhodně mám v plánu se vrátit. Už bych tam dávno byl, kdyby nebylo pandemie koronaviru,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Hellomagazine.com.

Rok 2021 nabízí spoustu událostí, kterých by se dvojice zajisté ráda zúčastnila. A to například 95. narozeniny královny Alžběty II., jež oslaví v dubnu, či červnovou oslavu 100. narozenin prince Filipa. V současné chvíli však nelze říci, zda jim cestování bude kvůli koronaviru vůbec dovoleno.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky