Někdo by si mohl říci, že topmodelka Petra Němcová má všechno. Krásu, peníze, slávu i spokojený, bezstarostný život. Když ale zavzpomínáte na její minulost, vzpomeňte si, že tato slavná kráska si prošla doslova peklem. Byla totiž před sedmnácti lety na místě, které zasáhla děsivá vlna tsunami. V té době trávila dovolenou se svým partnerem v Thajsku.

Jistě si často vzpomene na den, kdy se znovu narodila. Může být vděčná vesmíru, že ji tenkrát nechal přežít. Takové štěstí však neměl její přítel, fotograf Simon Atlee, který zahynul.

„Byli jsme se projít na pláži a viděla jsem, jak se moře zvedá. Ale nikdy předtím jsem o tsunami neslyšela. Takže jsem nerozpoznala varovná znamení. Kdybych o tom věděla, asi bych řekla příteli a lidem na pláži, aby se ukryli někde ve výškách. Ukazuje to sílu vzdělání. Tak jsme se vrátili zpátky do bungalovu a pak přišla ta vlna,“ řekla pro Blesk.cz.

Osm hodin na palmě se zlomenou pánví

Byl druhý svátek vánoční a Petra se osm hodin držela se zlomenou pánví na palmě. Verdikt však byl ze začátku mnohem horší. Lékaři tvrdili, že už nikdy nebude chodit. Kráska se ale nevzdala a po měsících bolesti se dostala zpět do formy. Tedy alespoň co se fyzické stránky týkalo. Šrám na duši se jí nezacelil nikdy. Na svého zesnulého partnera myslí dodnes.

„Věci se dějí z nějakého důvodu. Musíte se rozhodnout jít dál a udělat svůj život lepším,“ řekla pro deník Daily Mail a založila nadaci na pomoc obětem živelních katastrof, která se jmenuje Happy Hearts Fund.

I přesto, že pak měla Petra ještě spoustu vztahů, třeba se zpěvákem Jamesem Bluntem, herci Brucem Willisem i Seanem Pennem nebo s miliardářem Benjaminem Larretchem, kterému porodila syna Bodhiho, vždy zůstala skromná a pokorná. Není pochyb, že za to může fakt, že si tenkrát prošla opravdu peklem a ví, jak život dokáže být pomíjivý.

Zachránilo ji, že mluvila na kraba

„Byla jsem v naprosté agonii a každou chvíli jsem omdlévala. Pokoušela jsem se soustředit. Nejstrašnější byl ten křik malých dětí okolo mě, já se ale nemohla ani pohnout, abych některému z nich pomohla. Zlomila jsem si totiž pánev, a tak jsem mohla hýbat jen rukama. Vždycky, když voda ubyla, křičela jsem bolestí, a vždy, když se hladina zvýšila, ulevilo se mi. Pak jsem spatřila kraba, vytáhla jsem ho a přitiskla ke stromu. Dávala jsem na něj pozor, chránila ho, mluvila na něj. Chtěla jsem vědět, že jsem schopná někoho zachránit. Zní to divně, ale zůstala jsem díky tomu klidná,“ ukončila své vyprávění pro Daily Mail Němcová.

Nyní se sice dle sociálních sítí její život jeví jako snový, ale kdo ví, co se dodnes modelce honí v hlavě, když vidí moře. Každopádně Petře přejeme v životě jen štěstí, protože si toho zlého zažila už víc než dost.