Terezu H. zadrželi celníci na letišti v Láhauru v lednu 2018 a v jejím kufru objevili bezmála devět kilogramů čistého heroinu.

Za pašování drog poslal tamní soud Češku na osm let a osm měsíců za mříže. I když se Tereza ihned odvolala, další stání proběhlo až minulý rok v listopadu.

Díky proslulému právníkovi Saif Ul Malúkovi se rodačka z Uherského Hradiště dostala konečně z vězení a nyní čeká na utajeném místě, jak se její kauza bude vyvíjet. Podle nových informací ale měla pašeračka za katrem nevídaný luxus.

Mramor na zdech a vlastní kuchyň i koupelna

Pákistánský zdroj popsal Blesku, jak vypadá cela, ve které prožila Tereza H. čtyři roky. Pokoj pašeračky se velice lišil od běžných cel.

Zatímco většina zadržených žen v zimě trpěla bez deky, Tereza měla nejen vytápění, ale i vlastní kuchyň, do které měla přístup pouze ona. Ostatní vězeňkyně přitom používaly společnou kuchyňku.

"K pokoji Terezy náležela toaleta. Koupelna a kuchyň, kterou Tereza užívala, byla čistá a vydlaždičkovaná. Ostatní dámské umývárny a kuchyně nejsou tak čisté. Nemají dlaždičky ani mramor," popsal muž VIP podmínky pro Češku.

Oproti jiným se měla Tereza H. jako princezna

Kromě vlastního příslušenství měla Tereza H. ve svém "provizorním bydlení" také matraci a postel. Tento luxus ale v Kot Lakhpat rozhodně nedopřávají všem vězňům.

"Terezina cela je pro dvě až tři ženy a má postele s matracemi," dodal zdroj Blesku s tím, že ostatní cely jsou pro daleko větší počet žen a většinou nemají ani postele.

Být blondýnkou v Pákistánu se evidentně pašeračce opravdu vyplatilo. Běžné podmínky v drsné věznici by totiž asi snášela Tereza mnohem hůř...

Pašeračka měla v cele vlastní kuchyň i koupelnu