Případ Terezy H. je aktuálně obestřen tajemstvím. Češku zadrželi v roce 2018 na letišti v Láhauru a v jejím kufru našli téměř devět kilogramů heroinu. Za pašování drog putovala Tereza ihned za mříže a po nekonečném čekání jí soud vyměřil drsný trest osm let a osm měsíců natvrdo.

Ve vězení strávila rodačka z Uherského Hradiště téměř čtyři roky a až díky skvělé obhajobě proslulého advokáta Saif Ul Malúka se jí podařilo původní verdikt zvrátit. 1. listopadu 2021 soud Terezu H. osvobodil a o tři týdny později opustila věznici Kot Lakhpat.

Místo návratu do Čech ale čekalo na pašeračku další nemilé překvapení. Nejprve byla z bezpečnostních důvodů převezena na tajné místo, jelikož jí vyhrožoval gang, proti kterému vypovídala. Následně celní správa podala námitku proti osvobození Terezy a odmítla jí vydat pas, občanský průkaz a další osobní věci.

Pákistán zatím neopustila

Pákistánská celní správa nedávno u soudu projevila obavy, že by Tereza H. mohla prchnout ze země. Tehdy se začalo se spekulovat, zda je vůbec ještě pašeračka v Islámábádu a nepodařilo se jí náhodou v tichosti utéct ze země.

Informace se ale ukázaly jako nepravdivé a Tereza H. je podle nejnovějších zpráv stále v Pákistánu.

"Moc podrobností, jak se jí daří/nedaří, vám nemohu říct z důvodu toho, že si to Tereza a její rodina nepřeje. Můžu ale říct, že Tereza je v bezpečí a na bezpečném místě. Daří se jí dobře a je v dobré fyzické i zdravotní kondici," prozradil Blesku europoslanec Tomáš Zdechovský.

Návrat domů proběhne v tajnosti

Pokud se Tereze H. povede nakonec opustit Pákistán bez dalších zdlouhavých soudních tahanic, její návrat do Čech proběhne v utajení. Rodina si již delší dobu nepřeje zveřejňovat jakékoliv informace ohledně dění v kauze.

"Je to z důvodu, které jsem uváděl na začátku. Z mnoha důvodů je lepší, když nikdo nebude vědět, že se vrací. Někdy je lepší udělat kauzu, až když je člověk v bezpečí v České republice. Je lepší říkat méně než více," dodal tajemně Zdechovský.

Dostupných zpráv ohledně ostře sledovaného případu tak bude nejspíš čím dál méně.

Tereza H. se chce i po návratu do Čech nějaký čas skrývat